وزارت ارشاد با تشکیل کمسیونی متشکل از مشاوران و نخبگان حوزه فرهنگی شیوه‌های عملی فرهنگ سازی و گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی را بررسی و تبیین خواهد کرد/تقویت و بها دادن به هنرمندان شهرستانی در دستور کار وزارت ارشاد است

7 خرداد 1395 کد خبر : 988614327 | بازدید : 25234

صبح محلات_مشاور وزیر و مدیر کل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور تقویت هنرمندان شهرستانی در نظر دارد حمایت‌های ویژه ای را در سال 95 از انجمن های فرهنگی و هنری وابسته به ارشاد داشته باشد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، محمدمهدی احمدی مشاور وزیر و مدیر کل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در حاشیه سفر امروز خود به محلات در جمع خبرنگاران گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور تقویت هنرمندان شهرستان اعزام هنرمندان به مراسمات و مناسبت های فرهنگی خارج از کشور را تنها به هنرمندان شهرستان‌ها اختصاص داده است.

 

وی ادامه داد: در همین راستا نیز تا کنون بیش از بیست گروه فرهنگی از شهرستان‌ها به منظور اجرای برنامه‌های فرهنگی و معرفی فرهنگ اصیل ایرانی به کشور های خارجی اعزام شده اند.

 

احمدی در خصوص تکمیل پروژه‌های فرهنگی  در شهرستان‌ها نیز گفت: یکی از دلایل سفرهای استانی بررسی پروژه‌های نیمه تمام و همچنین بررسی عملکرد ادارات تابعه جهت ارائه گزارش به وزیر ارشاد و اتخاذ تصمیم در این خصوص است.

 

وی همچنین در خصوص برنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای گفتمان سازی و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی در جامعه بیان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یکی از اعضای کمیته گفتمان سازی که مسئولیت آن عهده صدا و سیما است تشکیل کمسیونی متشکل از مشاوران و نخبگان در این حوزه، شیوه‌های عملی فرهنگ سازی و گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی را بررسی و تبیین و در سومین اجلاس مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدیران کل استان ها ابلاغ خواهد کرد.

 

مدیر کل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در خاتمه خاطر نشان کرد: شورای فرهنگ عمومی در هر منطقه و یا شهرستان به منظور بررسی کلیات و معضلات فرهنگی در همان منطقه و ارائه راهکار‌های برون رفتن از این معضلات تشکیل می‌شود و با توجه به عضویت افراد تاثیرگذار هر شهرستان همانند فرماندار، امام جمعه و نماینده رسانه‌ها میتوان راهکارهای مناسب را به صورت بخشی و جزئی عملیاتی کرد.

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, مشاور وزیر ارشاد, گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی, بررسی راهکارهای گفتمان سازی, فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی, محلات, هنرمندان شهرستانی, پروژه های نیمه تمام فرهنگی, شهرستان محلات, خبر محلات, اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *