انتخاب کارخانه مرکزی فراوری سنگ ستاد بازسازی عتبات عالیات در محلات/ تجهیز کارگاه ساخت ستون‌های سنگی حرم حضرت علی(ع) به تکنولوژی روز دنیا

6 خرداد 1395 کد خبر : 988614325 | بازدید : 23402

صبح محلات_رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات عراق گفت: بزرگترین کارگاه فراوری سنگ مورد نیاز بازسازی عتبات مقدسه عراق توسط خیر محلاتی راه اندازی و به عنوان کارخانه مرکزی ستاد منتخب شده است.

 

حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات عراق در گفتگو با صبح محلات گفت: بر اساس آنچه در پروژه‌های عتبات عالیات بخصوص پروژه صحن حضرت زهرا(س) در جوار بارگاه ملکوتی حضرت علی(ع) تعریف شده است، سنگ‌های تزئینی مورد استفاده است که عمده این سنگهای تزئینی در داحل کشور و در محدوده شهرستان محلات واقع شده است.

 

وی ادامه داد: با توجه به همین موضوع بزرگترین کارگاه فراوری سنگ مورد نیاز بازسازی عتبات مقدسه عراق توسط یکی از خیرین این شهرستان در شهر محلات راه اندازی شده است.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کل کشور همچنین افزود: این کارگاه که توسط یکی از خیرین شهرستان آماده و تجهیز شده است قابلیت فراوری سنگ نما و ستون‌های سنگی مورد نیاز ستاد بازسازی عتبات عالیات را داراست و به همین دلیل به عنوان کارخانه مرکزی ستاد منتخب شده است.

 

وی همچنین با اشاره به نیاز ستاد بازسازی عتبات عالیات به ساخت ستون‌های گرد سنگی متناسب با معماری اسلامی برای بازسازی و نو سازی عتبه مقدسه گفت: تکنولوژی ساخت ستون سنگی گرد تا به امروز در کشور وجود نداشت و سابق بر این به صورت سنتی و با ضایعات بسیار زیاد و به تعداد محدود در کشور میسر بود که با تجهیز این کارگاه، تکنولوژی ساخت ستون سنگی به صورت مکانیزه و با سرعت و دقت بالا در کشور میسر شده است.

 

پلارک در خاتمه با اشاره به نقش فعالانه مردم استان مرکزی در کمک به ستاد بازسازی عتبات عالیات خاطر نشان کرد: شهرستان محلات در دو سال گذشته رتبه نخست در جمع آوری کمک‌های مردمی برای بازسازی عتبات عالیات را بدون احتصاب کمک خیر محلاتی برای ساخت ستون‌های صحن حضرت زهرا(س) را به خود اختصاص داده است که با توجه به دارالمومنین بودن شهرستان جز این هم توقعی نیست.

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, ستاد بازسازی عتبات, پلارک, ساخت ستون, کارگاه, صحن حضرت زهرا, محلات, شهرستان محلات, خبر محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *