از دیدگاه قرآن اولین معلم خود خداوند است/اگر حق معلم در جامعه به خوبی رعایت شود نسلی صالح و سالم خواهیم داشت

13 اردیبهشت 1395 کد خبر : 988614270 | بازدید : 788

صبح محلات_امام جمعه نیم ور گفت: همه ما و مسئولین باید تلاش کنیم حق معلم به خوبی در جامعه ادا شود تا معلمین و آموزش و پرورش بتوانند بیش از پیش نقش آفرین ساخت نسلی صالح و سالم باشند.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام تقی لطفی امام جمعه شهر نیم ور در آیین سپاس معلم این شهر گفت: دوازده اردیبهشت سالروز شهادت آیت الله شهید مرتضی مطهری بزرگ معلم مکتب و نظام اسلامی ست.

 

وی ادامه داد: در قرآن تعابیری آمده که اولین معلم را خود خداوند معرفی کرده است و به گفته امام خمینی(ره) معلمی شغل انبیاء است.

 

لطفی تجلیل از معلم وظیفه ای همگانی دانست و بیان کرد: تجلیل و بزرگداشت مقام معلم یکی از درسهای قرآن و دین مبین اسلام است و روز معلمی روزی برای مرور بر وظایف خود نسبت به معلمین است.

 

امام جمعه نیم ور با اشاره به آیه دوم سوره جمعه گفت: قرآن معتقد است تذکیه بر تعلیم مقدم است و از جمله رسالتهای معلمین و مربیان از نظر جهان بینی الهی، دینی و اسلام ابتدا تذکیه است و سپس تعلیم و تعلم.

 

وی لازمه استقلال در عرضه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جامعه را رعایت هنجارها، ادب و احترام دانست و اظهار کرد: بزرگترین انتظار معلم و مربی، دانش آموز بودن حقیقی شاگردان است و در گرو همین رعیات هنجارها و ادب و احترام است که آینده جامعه بیمه خواهد شد.

 

امام جمعه نیم ور در خاتمه خاطر نشان کرد: امروز بزرگترین سرمایه و ذخیره جامعه ما همین جوانان، نوجوانان و فرزندان ما هستند و ما امروز سخت نیاز داریم نسل آینده ای سالم و صالح داشته باشیم همه باید تلاش کننده حق معلم به خوبی در جامعه ادا شود تا معلمین و آموزش و پرورش بتوانند بیش از پیش نقش آفرین ساخت نسلی صالح و سالم باشند.

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, سپاس معلم, امام جمعه نیم ور, شهرستان محلات, خبر محلات, اخبار محلات, روز معلم

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *