خداوند معلم بشریت است/معلمان به طور خاص خلیفه الله هستند

12 اردیبهشت 1395 کد خبر : 988614269 | بازدید : 988

صبح محلات_رئیس دفتر امام جمعه محلات گفت: خداوند در آیات مختلف قرآن کریم خود را معلم بشریت معرفی می کند و این موضوع نشان دهنده اهمیت و جایگاه معلمان است.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام حمیدرضا عبدالحسینی رئیس دفتر امام جمعه محلات در آیین نمادین سپاس معلم که پیش از ظهر امروز در هنرستان کار و دانش الغدیر شهر محلات برگزار شد گفت: معلمین با از خود گذشتگی در جهت روشنایی و رستگاری جامعه تلاش میکنند.

 

وی ادامه داد: هر کلمه ای بار معنایی خاص خود را دارد و به همین دلیل بار معنایی برخی کلمات دارای قداست خاصی هستند.

 

عبدالحسینی در خصوص بار معنایی کلمات گفت: واژه عالم و معلم دارای قداست و منزلت خاصی در ادبیات دینی ما دارد و این منزلت و قداست به واسطه بار معنایی نهفته در کلمه است که تلاش و از خودگذشتگی را در ذهن انسان ایجاد میکند.

 

وی  معلمی شغل شریفی عنوان و اظهار کرد: معلم با تلاش خود جامعه تاریک و پر از جهل و نادانی را به سمت روشنایی هدایت میکند و اهمیت تلاش برای هدایت جامعه از بعثت پیامبر اکرم که با واژه خواندن آغاز میشود قابل درک خواهد بود.

 

رییس دفتر امام جمعه شهر محلات همچنین خاطر نشان کرد: خداوند در آیات مختلف قرآن کریم خود را معلم بشریت معرفی کرده که این موضوع نشان از اهمیت و جایگاه تعلیم و تربیت است و اگر انسانها جانشینان عام خداوند روی زمین باشند معلمان به طور خاص خلیفه الله هستند.

 

در ادامه این مراسم از کادر اجرایی و معلمین هنرستان کار و دانش الغدیر شهر محلات تجلیل شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, روز معلم, سپاس معلم, تقدیر از معلمین, مسئولین شهرستان محلات, محلات, خبر محلات, اخبار محلات, شهرستان

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *