چهاردهمین نمایشگاه گل محلات با تجلیل از برترین‌ها به کار خود پایان داد

12 اردیبهشت 1395 کد خبر : 988614267 | بازدید : 1048

صبح محلات_همزمان با روز پایانی چهاردهمین نمایشگاه گل محلات آیین اختتامیه این نمایشگاه برگزار و از غرفه داران برتر تجلیل شد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، چهاردهمین نمایشگاه گل محلات عصر امروز شنبه  یازدهم اردیبهشت با تجلیل از تعدادی از مسئولین برگزاری و همچنین غرفه داران برتر به کار خود پایان داد.

 

 

سید احمد سجادی فرماندار محلات با اشاره به استقبال بی نظیر از چهاردهمین نمایشگاه گل محلات گفت: مهمترین کار برای برگزاری نمایشگاه پانزدهم تهیه فضای مناسب نمایشگاهی در خور شهرستان و بازدید کنندگان از نمایشگاه است.

 

وی ادامه داد: وحدت گل کاران در هر دو تعاونی گل و گیاه شهرستان محلات در زمینه برآورده سازی تعهدات و قراردادهای منعقده در نمایشگاه گل می‌تواند موجب رونق هرچه بیشتر بخش گل در سطح شهرستان محلات شود.

 

فرماندار محلات با اشاره به بازدید رایزن اقتصادی ایران در کردستان عراق از نمایشگاه گل محلات بیان کرد: تولیدکنندگان گل با راه اندازی یک کنسرسیوم صادراتی و تولید بر اساس نیازمندی‌های بازار جهانی گامی اساسی در زمینه صادرات گل بردارند.

 

محمدرضا علیمحمد رئیس شورای شهر محلات در ادامه آیین اختتامیخ نمایشگاه گل محلات گفت: مسئولین برگزاری نمایشگاه باید با بررسی نقاط قوت و ضعف نمایشگاه چهاردهم برای برگزاری نمایشگاه‌های کیفی تر تلاش کنند.

 

 

 

وی با اشاره به عدم راه اندازی کامل و مطلوب پایانه صادراتی گل و گیاه شهرستان محلات گفت: خروج از تولید سنتی و حرکت به سمت تولید تکنولوژی محور و علم محور میتواند نقش بسزایی در صادرات گل محلات بازی کند.

 

در ادامه این همایش محمودی ریاست اداره جهاد کشاورزی شهرستان محلات با معرفی گل به عنوان یکی ازپتانسیل های اصلی شهرستان محلات در حوزه کشاورزی اظهار کرد: از 12 هزار و 500 هکتار زمین زیر کشت شهرستان محلات تنها 900 هکتار به بحث گل و گیاه اختصاص یافته و در کنار این بخش باغات با یکهزار هکتار، گندم با 800 هکتار و کلزا با 20 هکتار از نقاط قوت و پتانسیلهای کشاورزی شهرستان محلات است.

 

وی با اشاره به محدود بودن منابع آب در شهرستان با توجه به خشکسالی های اخیر گفت: از 547 منبع آبی شهرستان محلات 296 منبع به صورت کامل خشک شده است و با توجه به کاهش مابع آب باید برای حفظ شرایط موجود تلاش کنیم.

 

محمودی با اشاره به وجود پژوهشگاه ملی گل و گیاه زینتی در شهر محلات گفت: برقراری ارتباط بین تحقیقات کشاورزی، آموزش کشاورزی و بهره برداران از اهداف اصلی جهاد کشاورزی شهرستان خواهد بود.

 

 

ابراهیم علیپور مدیرعامل شرکت تعاونی گل و گیاه شهرستان محلات به عنوان آخرین سخنران اختتامیه چهاردهمین نمایشگاه گل محلات گفت: دبیرخانه چهاردهمین نمایشگاه گل محلات از ابان ماه به صورت رسمی کار خود را آغاز و برای برگزاری نمایشگاه تخصصی برنامه ریزی های لازم را انجام داد.

 

وی با اشاره دعوت از 300 شهردار و عضو شورای اسلامی شهر های کشور گفت: از تعداد کل دعوت شدگان به بازدید از نمایشگاه شاهد حضور بیش از 50 شهردار و اکیپ شهرداری ها در نمایشگاه گل بودیم که حاصل این بازدید ها عقد 43 تفاهم نامه برای تامین گل در طول سال بودیم.

 

مدیر عامل شرکت تعاونی گل و گیاه شهرستان محلات در خاتمه خاطر نشان کرد: نمایش بیش از 25 هزار گلدان گل از 170 گونه گیاهی، 20 هزار شاخه گل از 20 گونه و حضور تولید و تامین کنندگان لوازم جانبی تولید گل گیاه از 6 استان کشور از نقاط قوت این نمایشگاه بود.

 

در ادامه این برنامه از تعدادی از عوامل اجرایی و همچنین از غرفه داران برتر با اهداء لوح سپاس تجلیل شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, نمایشگاه گل محلات, اختتامیه نمایشگاه گل محلات, خبر محلات, اخبار محلات, فرماندار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
پر بحث ترین ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir
salamup.ir
nashrkhabar.ir
nashrkhabar.ir