سید طه مقدسی ترجمان واقعی آیات پایانی سوره طه است/ کسانی که صاحب ایمان و کار شایسته باشند ماندگار خواهند شد

28 فروردین 1395 کد خبر : 988614255 | بازدید : 85911

صبح محلات_حجت الاسلام حسینی گفت: فارغ التحصیلان حوزه علمیه محلات همه فرزندان معنوی آیت الله سید طه مقدسی هستند و نباید اجازه دهند یاد و خاطره این روحانی برجسته از یاد مردم پاک شود.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام سید احمد حسینی خراسانی عضو مجلس خبرگان رهبری در مراسم گرامی داشت دوازدهمین سالگرد ارتحال آیت الله سید طه مقدسی امام جمعه فقید شهر محلات و موسس حوزه ی علمیه محلات گفت: طلاب و روحانیون حوزه علمیه محلات همگی فرزندان معنوی آیت الله مقدسی هستند و تا جایی که ممکن است نباید اجازه دهند یاد و خاطره این روحانی برجسته در اذهان مردم فراموش شود.

 

 

وی ادامه داد: از سنت‌های خداوند این است که هر کسی برای مردم نافع باشد ماندگار خواهد شد و کسانی که صاحب ایمان و کار شایسته باشند ماندگار خواهند ماند.

 

حسینی خراسانی با اشاره به ساخت و تاسیس حوزه علمیه محلات به همت آیت الله سید طه مقدسی گفت: تا وقتی حوزه علمیه القائم(عج) محلات فعال باشد تمامی طلاب و روحانیون محصل در این حوزه فرزندان امام جمعه فقید محلات خواهند بود و اعمال خیر آنها نیز در نامع اعمال آیت الله مقدسی ثبت و ضبط خواهد شد.

 

وی همچنین با اشاره به ماندگاری امام خمینی(ره) در خاطره انقلاب اسلامی به واسطه نقش اساسی وی گفت: افرادی که صاحب ایمان و اهل عمل صالح باشند خداوند محبت آنها را در دل مردم ایجاد خواهد کرد و مردم نیز به واسطه همین محبت او را فراموش نخواهند کرد و همیشه خدمات او را در جامعه بازگو خواهند کرد.

 

این عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به توصیه‌های فراوان علما و صولحا به برجای گذاشتن باقیات و صالحات در دنیا گفت: به واسطه همین باقیات و صالحات پروند اعمال انسان پس از مرگ نیز باز خواهد ماند و موجب زنده ماندن یاد و خاطره آنها خواهد شد.

 

 

حسینی خراسانی در خاتمه خاطر نشان کرد: اعمال و رفتار سید طه مقدسی تماما برگرفته از قرآن و روایات و منطبق بر رفتار و گفتار اهل بیت(ع) بود و ارادت مردم و طلاب محلات به سید طه مقدسی ترجمان واقعی آیات پایانی سوره طه است.

 

لازم به ذکر است سید عبدالعلی مقدسی معروف به سید طه از ابتدای آغاز مبارزات امام خمینی(ره) با رژیم منحوس پهلوی، به توسیه ایشان با ورود به محلات در جلسات عمومی و خصوصی به روشنگری در خصوص جنایات رژیم پهلوی پرداخت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با حکم مستقیم امام خمینی(ره) به عنوان امام جمعه شهر محلات و حاکم شرع انتخاب و منصوب شد.

 

وی در طول دوران زندگی خویش همواره خود را وقف کمک به مردم بخصوص محرومین کرده بود و از ایشان موقوفات بسیاری به جای مانده و حوزه علمیه القائم(عج) شهر محلات به همت این عالم ربانی در سال 1362 تاسیس شده است.

 

انتهای پیام/ی  

 
تگها: صبح محلات, سید طه مقدسی, دوازدهمین سالگرد ارتحال, امام جمعه فقید محلات, موسس حوزه علمیه محلات, حسینی خراسانی, مجلس خبرگان رهبری, محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *