اعتراضات مردمی به تخریب شیروانی موقت امامزادگان فضل و یحی محلات/رئیس اوقاف محلات: برای بهسازی فضای امام زاده باید سقف شیروانی برداشته شود.

18 فروردین 1395 کد خبر : 988614242 | بازدید : 6511

صبح محلات_در پی آغاز عملیات تخریب سقف شیروانی و محوطه موقتی صحن امامزادگان فضل و یحی شهر محلات، مردم و هیئت امنا امام زاده با تجمع در محل امام زاده با این امر مخالفت کردند.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، در پی اقدام به تخریب سقف موقت شیروانی محوطه امام‌زادگان فضل و یحی شهر محلات، نمازگزارن با امضاء استشهاد و تجمع در صحن امام زاده به این اقدام اعتراض کردند.

 

محمد مهدی رشنو مدیر اوقاف و امور خیریه شهرستان محلات در گفتگو با خبرنگار ما گفت: جمع آوری این سقف شیروانی قبلا با اعضای هیئت امنا هماهنگی شده است و سابق بر این توافق شده بود.

 

وی ادامه داد: در زمان اقامه نماز جمعه در این مکان، امام جمعه سابق شهر محلات با اعتبارات ستاد نماز جمعه اقدام به ساخت این فضا کرده بود که پس از انتقال نماز جمعه به مکانی دیگر و به علت بلااستفاده ماندن فضا بازرسان سازمان اوقاف و امور خیریه خواهان تخریب این فضا شده بودند که به دفعات به علت مخالفت مردم و هیئت امنا کار تخریب این فضا به تاخیر افتاده بود.

 

رشنو خاطر نشان کرد: بازرسان سازمان و مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان معتقدند این فضا جلوه و نمای امازاده را مورد خدشه قرار داده است و برای یک پارچه سازی حیاط امامزاده و همچنین آماده سازی فضا برای ادامه روند بهسازی بقعه لازم است این محوطه سازی از میان برداشته شود.

 

صمدی از اعضای هیئت امنا امامزادگان فضل و یحی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: اداره اوقاف بدون هیچ گونه هماهنگی با هیئت امنا و امام جماعت مسجد اقدام به این کار کرده است و مردم نیز بشدت با این اقدام مخالف هستند.

 

یک منبع آگاه در تشریح جریان به خبرنگار ما گفت: پس از انتقال محل اقامه نماز جمعه توسط امام جمعه سابق شهر به این مکان و برای محافظت افراد و نمازگزاران از سرما و گرما در زمان برگزاری نماز جمعه محوطه موقت حاضر با تامین اعتبار از طرف ستاد نماز جمعه ساخته شد.

 

وی ادامه داد: در سال 87 و پس از انتقال محل برگزاری نماز جمعه به مکانی دیگر و عدم توجیه به نگه داری این مکان، بازرسان سازمان اوقاف و امور خیریه استان مرکزی خواهان جمع آوری این مکان شدند که به مراتب مورد مخالفت مردم و هیئت امنا قرار گرفت.

 

این منبع آگاه افزود: با توجه به نیاز به بازسازی و بهسازی فضای بقعه، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان به عنوان متولی اصلی نگهداری بقاء متبرکه  در خصوص تخریب این مکان دستورات لازم را صادر کرده و پس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان محلات نیز پس از کسب اجازه و امضاء تفاهم نامه با اعضای هیئت امنا کار تخریب این بنا را آغاز کرد.

 

لازم به ذکر است پس اجرای مرحله اول تخریب این فضا در روز گذشته، هیئت امنا امامزاده با تعویض قفل درهای ورودی امام زاده، از ورود کارگران به این مکان جلوگیری کرده بودند و مامورین نیروی انتظامی به همراه ریاست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان پس از دریافت دستور قضایی نسبت به بازگشایی امام زاده اقدام کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, اداره اوقاف, ستاد نماز جمعه, امامزادگان فضل و یحی, محوطه سازی, تخریب سقف شیروانی, عملیات عمرانی, شهر محلات, اعتراض مردمی, شهرستان محلات, خبر محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *