دانش آموزان محلاتی قابلیت معرفی و درخشش در سطح کشور را دارند/افت شدید جایگاه استان مرکزی در کنکور سراسری

13 اسفند 1394 کد خبر : 988614167 | بازدید : 18321

صبح محلات_معاون آموزش متوسطه مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: تلاش دانش آموزان و مجموعه مسئولین و آموزش و پرورش  شهرستان محلات در جهت کسب رتبه های کنکور موجب حرکت کل استان در جهت کسب رتبه های کنکور و رسیدن به جایگاه قبلی شده است.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حیدری معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان در جشن ستارگان محلات گفت: تمامی کشورهای توسعه یافته در زمینه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و فناوری توعه خود را مرهون و مدیون آموزش و پرورش پیشرو و پویا می‌دانند.

 

وی ادامه داد: مدارس، آموزش و پرورش دو کارکرد درونی و بیرونی دارند و آموزش و پرورش پیشرو و پویا به دنبال توسعه کارکردهای بیرونی است.

 

حیدری میزان جذب دانش آموزان به تحصیل، تجهیزات مدارس و درصد قبولی دانش آموزان را جزو کارکردهای درونی آموزش و پرورش معرفی ظهار کرد: تربیت اخلاقی و دینی و آموزش‌ مهارت‌های فنی و اقتصادی را  بخشی از کارکردهای بیرونی آموزش و پرورش دانست.

 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان همچنین افزود: امروز جشن تجلیل و بزرگداشت دانش آموزانی با شاخصه‌ها و شایستگی‌های ویژه است، دانش آموزیانی که کارکردهای بیرونی آموزش و پرورش را به خوبی دریافت کرده اند.

 

وی همچنین با اشاره به کسب رتبه اول توسط آموزش و پرورش شهرستان محلات در بین مناطق 15 گانه استان گفت: همگرایی موجود میان مسئولین شهرستان محلات در بحث تعلیم و تربیت باعث شده تا محلات و دانش آموزان محلاتی قابلیت معرفی و درخشش در سطح کشور را داشته باشند و امیدواریم به زودی شاهد درخشش دانش آموزان محلاتی در جشنواره‌های علمی  سطح کشور باشیم.

 

حیدری با اشاره به رشد سه پله‌ای آموزش و پرورش استان در نتایج استان نسبت به چند سال اخیر گفت: چیزی در حدود 10 سال پیش استان مرکزی جایگاه پنجم کشوری در رده بندی کنکور سراسری را داشت که متاسفانه با افت شدید در سالهای اخیر مواجه شد و در یکی دو سال گذشته به همت تلاش دانش آموزان و آموزش و پرورش شهرستان محلات جایگاه استان رو به پیشرفت است و این تلاشها در شهرستان محلات موجب حرکت کل استان در کسب رتبه های کنکور و رسیدن به جایگاه قبلی شده است.

 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان همچنین خاطر نشان کرد: مدیران آموزش و پرورش و دانش آموزان مدت باقی مانده تا کنکور سراسری را از دست ندهند و با ایجاد پایگاه‌های ویژه کنکور در مدارس و برگزاری همایش مشاوره ویژه دانش آموزان و والدین برای ارتقاء رتبه کنکور استان و رسیدن با جایگاه سالهای 83 تلاش کنند.

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, آموزش و پرورش محلات, جشن ستارگان, تجلیل از دانش آموزان کوشا, رتبه های برتر کنکور, رتبه های برتر علمی, محلات, شهرستان محلات, استان مرکزی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *