صنایع شهر نیم ور از منطقه حفاظت شده موته خارج خواهد شد/فرماندار محلات: منطقه مورد نظر با زمین‌های روستایی شهر نیم ور معاوضه خواهد شد

20 بهمن 1394 کد خبر : 988614085 | بازدید : 8182

صبح محلات_فرماندار محلات از خروج قرب الوقوع بخشی از شهر نیم ور و صنایع این شهر از منطقه حفاظت شده موته اصفهان خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، سید احمد سجادی فرماندار محلات ضمن اعلام خبر فوق گفت: با توجه به بروز مشکلات فراوان برای بخشی از ساکنین و صاحبان صنایع شهر نیم ور و پس از پیگیری‌های فراوان مقرر شد منطقه مورد نظر در شهر نیم ور از منطقه حفاظت شده موته خارج و بخشی از زمین‌های روستایی این شهر جایگزین آن شود.

 

وی ادامه داد: بر اساس همین توافق814 هکتار از زمین‌های مسکونی و صنایع شهر نیم ور واقع شده در منطقه حفاظت شده موته با 750 هکتار از زمین‌های روستای گل چشمه از توابع همین شهر معاوضه گردد.

 

سجادی با اشاره به تلاش 15 ماهه مسئولین استانی و کشوری برای تحقق این خواسته مردم گفت: بر اساس توافق حاصله با سازمان حفاظت محیط زیست به زودی شاهد اجرایی و عملیاتی شدن این تفاهم نامه خواهیم بود.

 

لازم به ذکر است تمامی ساکنین و صنایع شهر نیم ور واقع در منطقه حفاظت شده موته اصفهان برای ارتقاء صنایع و دریافت مجوز‌های لازمه با مشکلات متعددی مواجه شده بودند که از این پس و با خارج شدن بخشی از شهر نیم ور از منطقه حفاظت شده یاد شده در روند دریافت مجوزها تسریع خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, شهرستان محلات, فرماندار محلات, منطقه حفاظت شده موته, موته اصفهان, شهر نیم ور, صنایع شهر نیم ور, شهرستان محلات, محلات, خبر محلات, نیم ور

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *