کلنگ احداث نخست شهرک ماهیان زینتی کشور در محلات به زمین زده شد

13 بهمن 1394 کد خبر : 988614063 | بازدید : 3825

صبح محلات_همزمان با اولین روز از دهه فجر کلنگ احداث نخستین شهرک تولید ماهیان زینتی کشور توسط استاندار مرکزی در محلات به زمین زده شد.

 

صبح محلات: سفر استاندار استان مرکزی به محلات

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، همزمان با 12 بهمن ماه و اولین روز دهه فجر و همزمان با سفر استاندار مرکزی به محلات کلنگ احداث نخستین شهرک تولید ماهیان زینتی در دهکده گل محلات به زمین زده شد.

 

نخستین شهرک تولید ماهیان زینتی کشور در محلات در زمینی به مساحت ۱۳ هکتار احداث خواهد شد و اعتبار لازم برای ساخت این شهرک ۴۴  میلیارد ریال براورد شده است که در حال حاضر چهار میلیارد ریال از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ و شش میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی شیلات کشور اختصاص داده شده است.

 

صبح محلات: سفر استاندار استان مرکزی به محلات

 

این شهرک ماهیان زینتی شامل ۵.۵  هکتار تاسیس واحدهای تولیدی و ۷.۵ هکتار ساختمان اداری شامل پارکینگ، استخر تفریحی، آکواریوم عمومی، آزمایشگاه مرکزی، گمرک و سایر بخش ها است.

 

در این شهرک ماهیان زینتی ۲۱  واحد تکثیر و پرورش ماهی زینتی احداث خواهد شد که در مجموع  ظرفیت تولید 10 میلیون قطعه ماهی زینتی در سال را دارد و موجب اشتغال زایی مستقیم برای 200 نفر خواهد شد.

 

لازم به ذکر است شهرک ماهیان زینتی محلات تا پایان سال ۹۵ آماده سازی و بهره برداری از واحدهای تولیدی آن از پایان سال ۹۶ آغاز خواهد شد.

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, شهرک ماهیان زینتی, محلات, خبر محلات, استاندار مرکزی, کلنگ زنی, محلات, خبر محلات, اخبار محلات, خبر محلات, شهرستان محلات, محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *