آمادگی در حکومت اسلامی منحصر به آمادگی نظامی نیست/ همه ما مسئولین باید برای نشان دادن این کارآیی نظام اسلامی همت و تلاش کنیم

12 بهمن 1394 کد خبر : 988614062 | بازدید : 2813

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: کسانی که در حکومت اسلامی حضور دارند باید در تمامی عرصه‌هایی که جنگ در آنها تعریف می‌شود همانند جنگ فرهنگی، جنگ اقتصادی و جنگ سیاسی آمادگی کافی و لازم را داشته باشند.

 

صبح محلات: دیدار مسئولین با امام جمعه محلات

 

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در دیدار با مسئولین و اقشار مختلف جامعه گفت: معمولا انقلاب‌ها دارای شاخصه‌هایی هستند که وجه تمایز آنها با دیگر انقلاب‌هاست و شاخصه اصلی انقلاب مردم ایران در سال 57 اسلامی بودن آن است.

 

وی ادامه داد: مرم ایران خواهان برقراری حکومت اسلامی بودند و و پس از پیروزی انقلاب در سال 57 با حضور در رفراندوم سال 58 حکومت و جمهوری اسلامی را انتخاب کردند.

 

ربانی رکن جدا نشدنی انقلاب اسلامی، حکومت اسلامی و جمهوری اسلامی را اسلام عنوان کرد و گفت: در این اسلامیت و جمهوریت نکاتی نهفته است که باید به آنها توجه کرد و یکی از مهمترین آنها حرکت تمامی ارکان نظام از رهبری به عنوان حاکم اسلامی گرفته تا آخرین نفر برای حاکمیت اسلام در جامعه است.

 

صبح محلات: دیدار مسئولین با امام جمعه محلات

 

امام جمعه محلات همچنین افزود: سمت و سوی تمامی توطئه‌های دشمنان در سال‌های پس از انقلاب برای از میان برداشتند ماهیت اسلامی جمهوری اسلامی بوده است.

 

وی عزت مردم و حکومت اسلامی را یکی دیگر از ارکان جمهوری اسلامی دانست و گفت: اسلامی بودن حکومت به معنی واقعی یعنی عزت و اقتدار که این عزت و اقتدار خود از شاخصه‌های اسلامی بدون است که برای حفظ آن باید آمادگی کامل داشته باشیم.

 

ربانی آمادگی را منحصر در آمادگی نظامی ندانست و بیان کرد: کسانی که در حکومت اسلامی حضور دارند باید در تمامی عرصه‌هایی که جنگ در آنها تعریف می‌شود همانند جنگ فرهنگی، جنگ اقتصادی و جنگ سیاسی آمادگی کافی و لازم را داشته باشند.

 

صبح محلات: دیدار مسئولین با امام جمعه محلات

 

امام جمعه محلات آخرین ویژگی اسلامی بودن و انقلاب اسلامی را همت و تلاش برای خدمت به مردم عنوان و گفت: آموزه‌های اسلام پر است از توصیه به خدمت به مردم و خدمت به مردم از بزرگترین نعمت های الهی است و تلاش برای رفاه مردم در دل نظام اسلامی یکی از مهمترین نمودهای خدمت به مردم است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تفاوت میان مشروعیت و مقبولیت اظهار کرد: امام علی(ع) به واسطه انتصاب از طرف خداوند دارای مشروعیت است چه مردم قبول داشته باشند و چه قبول نداشته باشند و با عدم مقبولیت مردم امامت حضرت علی(ع) زیر سوال نمی‌رود و آرا مردم زمینه را برای حاکمیت نشات گرفته از نصب الهی فراهم می‌کند.

 

امام جمعه محلات در خاتمه با نوصیه به مسئولین گفت: در شرایط کنونی که دشمنان تمام تلاش خود را برای ناکارمد نشان دادن جمهوری اسلام صرف می‌کنند همه ما باید تلاش کنیم کارآمدی نظام را به مردم نشان داده و به دشمنان ثابت کنیم چرا که در جامعیت دین اسلام هیچ شکی نیست و همه ما مسئولین باید برای نشان دادن این کارآیی همت و تلاش کنیم.

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, دهه فجر, دیدار مسئولین شهرستان با امام جمعه, آمادگی در حکومت اسلامی, شهرستان محلات, محلات, خبر محلات, اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *