اعدام شیخ نمر حماقت آل سعود بود/آل سعود از ترس بیداری اسلامی شیخ نمر را اعدام کرد/نماز جمعه قرارگاه مقابله با جنگ فرهنگی ست

18 دی 1394 کد خبر : 988613907 | بازدید : 44636


صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: نماز جمعه قرارگاه اخلاق، بصیرت و بینش دینی ست و ما باید در این جنگ فرهنگی تحمیلی غرب از ارزشهای انقلابی و اسلامی خود با کمک گرفتن از قرارگاه نماز جمعه دفاع کنیم.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه‌های نماز جمعه این هفته محلات با اشاره قیام خونین 19 دی مردم قم گفت: در سال 1356 و به دنبال انتشار مقاله‌ای توهینی به امام خمینی(ره) توسط ساواک در روزنامه‌ها مردم شهر قم با حضور در خیابان‌ها نسبت به این اقدام رژیم پهلوی اعتراض کردند که با برخورد خشن رژیم پهلوی مواجه شدند و تعداد زیادی از مردم شهر قم به شهادت رسیدند.

 

وی ادامه داد: قطعا قیام مردم قم و شهادت آنها منشاء قیام‌ مردم شهرهای دیگر و در نهایت پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 بود.

 

امام جمعه محلات با اشاره به دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با رهبر معظم انقلاب گفت: رهبر انقلاب در این دیدار نماز جمعه را قرارگاه ایمان معرفی کردند و از آنجا که در عرف امروز اصطلاح قرارگاه برای جنگ و برای مقابله با جنگ ایجاد می‌شود ما در جنگ هستیم، جنگی که به ما تحمیل شده است و آن جنگ معنوی در قالب جنگ نرم است.

 

ربانی در ادامه افزود: دشمنان ما را مجبور کردند در این جنگ فرهنگی از ارزشهای انقلابی و اسلامی خود دفاع کنیم و این دفاع هم نیازمند یک قرارگاه است و نماز جمعه نیز قرارگاه اخلاق، بصیرت و بینش دینی است.

 

این استاد حوزه و دانشگاه با معرفی جهل به عنوان ریشه انحرافات گفت: وظیفه اصلی قرارگاه نماز جمعه تببین، آگاه سازی و مقابله با جهل و نادانی است و نماز جمعه قلب فرهنگی شهر است که باید به آن توجه ویژه شود.

 

امام جمعه محلات دومین نکته مورد اشاره رهبری را انتخابات اعلام کرد و گفت: رهبری انتخابات را حق الناس معرفی کردند و در تبین این حق الناس، پذیرش داوطلبان صالح توسط شورای نگهبان، رد داوطلبین ناصلاح و معاند با انقلاب و نظام توسط شورای نگهبان، امانت داری از آراء مردم  توسط هیئت‌های اجرایی و نظارت، پذیرش نتیجه انتخابات توسط نامزدها و حمایت گروه‌ها و احزاب مبتنی بر ارزشهای اسلامی و انسانی نه بر اساس افکار و هم حزبی بودن نامزدهای انتخاباتی را نمونه‌هایی از رعیات حق الناس دانستند.

 

ربانی در بخش دیگری از سخنان خود اعدام شیخ نمر را مربوط به ماه‌های اخیر ندانست و گفت: ریشه‌های این اقدام آل سعود را باید در گذشته جستجو کنیم و خطر آفرینی آغاز بیداری اسلامی در منطقه و احساس خطر رژیم ال سعود و ال خلیفه در زنده شدن بیداری اسلامی در کشورهای خود یکی از دلایلی این اقدام وحشیانه آل سعود است.

 

وی همچنین افزود: بیداری اسلامی برای رژیم صهیونیستی به واسطه تقویت جبهه مقاومت خطر آفرین بود و به همین دلیل سرکوب بیداری اسلامی را لازمه حیات خود دیدند.

 

امام جمعه محلات تفکر انقلاب اسلامی را منشاء بیداری اسلامی معرفی کرد و گفت: کسانی که منافع خود را در سرکوب بیداری اسلامی دیدند مجبور به همراهی با رژیم صهیونیستی در سرکوب بیداری اسلامی در کشورهای خود شدند و به همین دلیل منشاء تفکر بیدار اسلامی را که انقلاب اسلامی و ایران بود را تحت فشار قرار داند.

 

ربانی یکی از راه‌های تحت فشار قرار دادن ایران را اجرای پروژه ایران هراسی در منطقه معرفی کرد و گفت: دشمنان بیداری اسلامی، انقلاب اسلامی را برگرفته از تفکر تشیع می‌دانند و برای مقابله با آن اختلاف افکنی بین فرقه‌های اسلامی را در دستور کار قرار دادند و در همین راستا گروه‌های تکفیری تشکیل و تقویت شدند و علمای وهابی نیز بدون توجه به نتایج منفی این اقدامات موجب گسترش و دامن زدن به اختلافات شدند و نتیجه آن تحت فشار قرار گرفتن شیعیان در تمامی نقاط کشورهای اسلامی و در نهایت شهادت آیت الله نمر شد.

 

امام جمعه محلات همچنین بیان داشت: این حماقتی بزرگ است که حکام ظالم آل سعود فکر کردند با کشتار و بازداشت شیعیان و رهبران آنها می‌توانند تفکر شیعیان را از میان بردارند و تفکرات شیعیان همانند آتش زیر خاکستر است و قطعا ریشه آنها را خواهد خشکاند.

 

وی در ادامه افزود: شکست‌های آل سعود در عراق، یمن و سوریه از دیگر دلایلی ست که موجبات سرکوب شیعیان در دولت حجاز را فراهم کرد و باز شدن پای ایران به یک جنگ در منطقه قطعا به نفع صهیونیست‌ها خواهد بود و این دور از ذهن نیست که حکام دست نشانده عربی بخواهند به تحریک اربابان خود به ایران حمله کنند.

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, اعدام شیخ نمر, نماز جمعه, قرارگاه فرهنگی, قرارگاه جنگ نرم, شهرستان محلات, خبر محلات, اخبار محلات, محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *