کارگاه پیشگیری از مصرف مواد مخدر در مدارس محلات برگزار می‌شود

17 دی 1394 کد خبر : 988613903 | بازدید : 121583

صبح محلات_رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محلات از برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از مصرف مواد مخدر در مدارس محلات خبرداد و گفت: این کارگاه‌ها با همکاری خود دانش آموزان و به صورت پایلوت در دبیرستان‌های پسرانه برگزار خواهد شد.

 

مهدی ملک محمدی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محلات در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صبح محلات گفت: درمان معتادان به مواد مخدر و مبارزه با امر توزیع کار ارشاد نیست و ما تنها می‌توانیم با کار فرهنگی تقاضای مصرف را کاهش دهیم و برگزاری این کارگاه‌های آموزشی ویژه دانش آموزان دوره متوسطه دوم یکی از طرح‌های ماست.

 

وی ادامه داد: دانش آموزان دوره متوسطه در سن بحرانی قرار دارند و با آموزش صحیح و هدفمند می‌توان آنها را از گرایش به سمت سیگار و قلیان و در آینده از مصرف مواد مخدر دور و واکسینه کرد.

 

معاون فرهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان محلات همچنین افزود: طرح برگزاری کارگاه‌های پیشگیری از مصرف مواد مخدر از میان انبوه طرح‌های پیشنهادی کارگروه فرهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استخراج شده است و پس از هماهنگی با آموزش و پرورش شهرستان به صورت پایلوت در دو دبیرستان شهرستان محلات برگزار خواهد شد.

 

ملک محمدی واگذاری کار اجرایی جلسات به خود دانش آموزان را از نقاط قوت این طرح دانست و گفت: این کارگاه‌ها به سلیقه خود دانش آموزان و با دعوت از اساتید و مشاوران مجرب و تحت نظارت ستاد فرهنگی مبارزه با مواد مخدر برگزار خواهد شد و پس از کسب تجربه، اجرایی کارگاه‌ها به دانشگاه‌ها و کل جامعه تعمیم داده خواهد شد.

 

وی افزود: در اولین جلسه کار به صورت تخصصی پیرامون کسب اطلاعات از نیاز‌های واقعی جوانان آغاز خواهد شد و پس از آن با کار میدانی و جلسات هم اندیشی نقشه راهی دقیق تدوین خواهد شد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محلات در خاتمه با اشاره به گسترش مصرف سیگار و قلیان در میان بانوان و دختران جوان بیان داشت: ورود به مباحث زنان نیاز به دقت عمل و ظرافت بیشتری دارد و قطعا پس از کسب تجربه و تقویت نقاط قوت طرح و حذف و یا کاهش نقاط ضعف کارگاه‌ها برای بانوان نیز برگزار خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, ستاد مبارزه با مواد مخدر, کارگاه پیشگیری از مصرف, مواد مخدر, مدارس محلات, سیگار و قلیان, شهرستان محلات, خبر محلات, اخبار محلات, محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *