عدم توجه به حماسه 9 دی مشکوک و تعمدی ست

7 دی 1394 کد خبر : 988613860 | بازدید : 13383

صبح محلات_برخی از مسئولین اصلا به حماسه 9 دی نمی‌پردازند و به نظر این عدم توجه به حماسه 9 دی مشکوک و تعمدی نیز باشد.

 

حجت الاسلام تقی لطفی امام جمعه نیم ور در گفتگوی اختصاصی با صبح محلات گفت: 9 دی یادآور حماسه، وفاداری مردم نسبت به انقلاب و رهبری و بصیرت و آگاهی ست چرا که مردم انقلابی ایران اسلامی با لبیک به ندای رهبری به هشت ماه فتنه‌گری و آشوب در کشور پایان دادند.

 

وی ادامه داد: یادآوری حماسه 9 دی خوف و رجا را در کنار هم دارد، خوف از خطراتی که نظام و انقلاب را تهدید می‌کند و نظام جمهوری اسلامی پس از انتخابات سال 88 ماه‌ها با آن درگیر بود و رجا و امید به واسطه بصیرت مردم انقلابی ایران و نقش بی بدیل ولایت و رهبری در مدیریت صحنه و پایان دادن به فتنه‌ای عظیم که قصد نابودی نظام اسلامی را داشت.

 

لطفی فتنه 88 را نشات گرفته از دو عامل داخلی و خارجی دانست و گفت: بی بصیرتی برخی از خواص و البته اغفال عده‌ای از مردم کشور که به واسطه نا آگاهی درگیر این حادثه عظیم شدند از مهمترین عوال داخلی فتنه و حمایت همه جانبه استکبار و صهیونیست جهانی که آتش فتنه را روشن و صحنه گردان اصلی آشوب بودند از عوامل اصلی خارجی بودند که با تمامی امکانات وارد صحنه شدند.

 

امام جمعه نیم ور با اشاره به برخی شباهت‌های فتنه 88 و جنگ احزاب گفت: همه دشمنان نظام و انقلاب از جمله سلطنت طلب‌ها، منافقین و استکبار جهانی دست به دست هم دادند تا انقلاب و نظام اسلامی را به زمین بزنند و خودشان نیز جسورانه به حضور در میدان اعتراف کردند.

 

وی حماسه 9دی را حاوی درس‌ها و عبرت‌های فراوانی دانست و گفت: یکی از درس هایی که از فتنه 88 داریم شناخت ظرفیت  مردم انقلابی و حضور مردم در صحنه است و همین شناخت دشمن و راه‌های نفوذ دشمن که سابقه عهد شکنی فراوانی را در پرونده خود دارد به ما پیام آگاهی و آمادگی و  دشمن شناسی می‌دهد.

 

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر نیم‌ور همچنین افزود: بی حرمتی فتنه گران به ماه مبارک رمضان، روز قدس و روز عاشورا ماهیت اصلی فتنه گران را برای مردم بصیر و آگاه ایران اسلامی روشن کرد و مردم که رکن اصلی استقرار و تداوم انقلاب و نظام اسلامی هستند با تمام وجود وارد عرصه شدند و بصیرت دینی مهمترین عامل ورود مردم به صحنه و پایان دادن به فتنه 8 ماهه بود.

 

لطفی همچنین افزود: حضور حماسی مردم، 9 دی را یوم الله کرد و این حضور آنقدر بزرگ بود که تمامی نقشه‌های دشمن را نقش بر آب و فتنه گران را رسوا کرد و به همین واسطه 9 دی در کنار دیگر روزهای بزرگ انقلاب قرار گرفت و بعد از گذشت سه دهه از انقلاب اسلامی جان دوباره‌ای به انقلاب  بخشید.

 

امام جمعه نیم ور، فتنه 88 را آغازی برای نقشه‌های شوم دشمن معرفی کرد و گفت: وقتی دشمن بی بصیرتی خواص را مشاهد کرد جری‌تر شد و فرصت را غنیمت شمرد و در ادامه فتنه به دنبال ایجاد جنگ داخلی بود و مهمترین هزینه‌ای که بی بصیرتی خواص روی دست نظام گذاشت همین فشارهای اقتصادی به بهانه هسته‌ای ست که بعد از وقایع سال 88 به صورت گسترده‌تر در دستور کار قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: دشمنی که به فتنه 88 دل بسته بود هنوز هست و از دشمنی خود دست برنداشته و به دنبال فرصتی جدید برای عرض اندام می‌گردد و به نظر می‌رسد عرصه انتخابات یکی از جاهایی ست که دشمن طمع ورد و نفوذ را دارد و مسئولین مربوطه باید تمامی راه‌های نفوذ شمن را ببند و مردم نیز باید آگاه باشند.

 

امام جمعه نیم ور در خاتمه گفت: برخی از مسئولین اصلا به حماسه 9 دی نمی‌پردازند و به نظر این عدم توجه به حماسه 9 دی مشکوک و تعمدی نیز باشد، حماسه 9 دی از انقلاب جداشدنی نیست و فتنه گناهی نا بخشودنی و عوامل فتنه نیز نا بخشودنی هستند و فتنه خود یک ملاک است و فتنه‌ای که حماسه 9 دی را در پی داشت فصل عجیب و غریب در تاریخ انقلاب اسلامی و فراموش نشدنی ست و امیدواریم مسئولین بیش از پیش به آن توجه کنند.

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, حماسه 9 دی, فتنه 88, امام جمعه نیم ور, حضور حماسی مردم, شهرستان محلات, محلات, نیم ور

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *