حرکت کند گردشگری محلات در پیچ و خم جاده‌های روستایی

22 مرداد 1392 کد خبر : 98861386 | بازدید : 1326

 

فرماندار شهرستان محلات، ضمن ابراز امیدواری درخصوص حذف تحریم ها به نفع رونق اقتصادی و حفظ منابع اقتصادی، وضعیت گردشگری این شهرستان را تشریح کرد.

 

به گزارش صبح محلات، غلامعلی یارمحمدی در خصوص وضعیت گردشگری در شهرستان محلات گفت: از آنجا که محلات یک منطقه ویژه گردشگری است لزوم ایجاد زیرساخت های مناسب برای رونق صنعت توریسم در این منطقه به طور جدی احساس می شود.

 وی از مشکلات جاده ای به عنوان بزرگ ترین سد پیش روی صنعت توریسم در این شهرستان یاد کرد و اظهار کرد: درخصوص جاده‌های ختم شده به شهرستان محلات مشکل جدی وجود ندارد.

 این مقام مسوول در ادامه افزود: محور خمین به دلیجان در سال گذشته ساخته شده است و محور محلات به خمین در دست ساخت است با این وجود جاده های روستایی مناطق گردشگری با مشکل جدی مواجه هستند.

 یارمحمدی ضمن اشاره به چشمه آب گرم محلات به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری این شهرستان، گفت: در 360 هکتار از طرح ملی چشمه آب گرم، زیرساخت های مناسب اعم از جاده سازی و آب و برق وجود دارد که برخی از این زیر ساخت ها با کمک سازمان میراث فرهنگی استان و شهرداری شکل گرفتند.

 این مقام مسوول ضمن اشاره به این مطلب که منطقه آب گرم به عنوان یک روستا شناخته شده است؛ گفت: هتل آب گرم با 24 سوئیت و تحت نظارت سازمان بازنشستگی کشور، آماده پذیرایی از گردشگران این ناحیه است.
 
وی در ادامه بیان کرد: طرح جامع آب گرم در بنیاد مسکن استان مراحل پایانی را طی می کند و اولویت مهم در این طرح، تعیین وضعیت مالکین برای ساخت و ساز و توسعه در این منطقه است.

 یارمحمدی از ساخت سه هتل در این شهرستان خبر داد و افزود: هتل های سه، چهار و پنج ستاره ای که در دست ساخت هستند به منظور جذب بهتر توریست و ارائه تسهیلات بهتر به  به گردشگران تعبیه شده اند.

 این مقام مسوول از اعطای اعتبارات بخش جهاد کشاورزی و تسهیلات بانک کشاورزی در سال های 90 و91 به شهرستان محلات خبر داد و افزود: 20 میلیارد تومان اعتبار این بخش بیشتر به گل و گیاه اختصاص داده شده است و دهکده گل به عنوان نمایشگاه دائمی گل و گیاه در جنوب شرقی شهرستان محلات احداث شد.

  فرماندار شهرستان محلات، در پایان ضمن ابراز امیدواری درخصوص بهبود وضعیت گردشگری با خذف تحریم ها، بیان کرد: با تأمین منابع اقتصادی می توان صنعت گردشگری را رونق بخشید.
منبع : ایسنا
تگها: گردشگری, محلات, فرماندار محلات, صبح محلات, جاده های روستایی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *