صادرات بیش از 220هزار قطعه ماهی زینتی از محلات به خارج از کشور

7 دی 1394 کد خبر : 988613858 | بازدید : 9595

سرپرست شبکه دامپزشکی محلات گفت: 220 هزار و590 قطعه ماهی زینتی در9 ماه امسال از این شهرستان به خارج از کشور صادر شد.

به گزارش صبح محلات، حمید رضا قهرمانی در گفت و گو با ایرنا افزود: ماهیان زینتی این شهرستان در 40 گونه به کشورهای امارات متحده عربی، عراق، افغانستان صادر شده است.

 

وی اظهار کرد: 436 هزار و 837 دلار ارز بابت صادرات این میزان ماهی زینتی، عاید آبزی پروران این شهرستان شده است. 

 

سرپرست شبکه دامپزشکی محلات بیان کرد: ماهی زینتی صادراتی این شهرستان در 150 گونه و از گمرکات امام خمینی(ره)، باشماق و شلمچه به کشورهای یادشده ارسال شد.

 

وی افزود: اکنون 90 درصد صادرات ماهیان زینتی کشور از محلات انجام می شود که این نشان دهنده اهمیت و جایگاه این شهرستان در امر تولید و پرورش ماهیان زینتی است. 

 

مدیر جهاد کشاورزی محلات نیز گفت: در 9 ماه امسال هفت میلیون و 270 هزار قطعه ماهی زینتی در کارگاههای پرورشی این شهرستان تولید و روانه بازار شده است. 

 

علیرضا وکیل زاده افزود: در شهرستان محلات 200 گونه در 18 کارگاه پرورش ماهی زینتی تولید می شود که مهمترین این گونه ها شامل دالر، پرت، اسکار، دیسکوز، سنکو، مونی، فلاور و آنجل است . 

 

وی ادامه داد: محلات از توابع استان مرکزی قطب اصلی پرورش ماهیان زینتی در کشور است و این شهرستان رتبه نخست در تنوع گونه های ماهیان زینتی و رتبه دوم تولید این نوع ماهیان را در کشور دارد. 

9 میلیون و 636 هزار قطعه ماهیان زینتی سال گذشته در شهرستان محلات تولید و روانه بازار داخلی و خارجی شد. 

 

 

محلات از شهرستانهای جنوب استان مرکزی با 45 هزار نفر جمعیت قطب تولید سنگ تزئینی ساختمان ، ماهیان زینتی و گل و گیاه زینتی است. 

 

 

انتهای پیام/یدیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *