یاداشت/ترافیک کاندیداهای یک جناح خاص با چه انگیزه ای؟!!

26 آذر 1394 کد خبر : 988613816 | بازدید : 4432

به گزارش صبح محلات، این روزها با نزدیک شدن به آغاز ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، اسامی تعداد زیادی از همشهریان به عنوان کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی در سطح شهر مطرح شده است.

 

با نگاهی گذرا و ساده به اسامی این افراد می‌توان دریافت که اکثریت آنها از نظر فکری و سیاسی نزدیک به یک جریان خاص! سیاسی در شهر هستند. 

 

انتشار اسامی این افراد به عنوان کاندیداهای احتمالی در شبکه های مجازی، خبر از یک برنامه ریزی پیچیده این طیف سیاسی برای یک کارزار انتخاباتی می دهد کارزاری که ریشه در تفکر برد_برد دارد.

 

نکته قابل توجه در بررسی این اسامی وجود افرادی ست که دارای سوابق مشخص سیاسی هستند از جمله روابط مشکوک، شرکت در شورش‌های خیابانی سال 88، تحصن‌های ادوار گذشته مجلس و حتی سابقه دستگیری و رد صلاحیت برای انتخابات‌های گذشته را در کارنامه خود دارند.

 

سوال مهم اینجاست، افرادی که به خوبی واقفند که فاقد صلاحیتهای قانونی و عرفی برای نمایندگی مجلس هستند و این مهم را قبلا نیز در مراحل گوناگون آزموده اند با چه انگیزه‌ای پای به عرصه انتخابات نهاده اند؟

 

و سوال مهم تر این که براستی حضور چندین نفر از یک جریان فکری و سیاسی خاص! در انتخاباتی که قرار است تنها یک منتخب داشته باشد، با چه انگیزه ای صورت می گیرد؟

 

با نگاهی عمیق به اندیشه برد_برد این جریان فکری خاص درخواهیم یافت، دو هدف اساسی از این حضور پرتعداد دنبال می‌شود:

 

1-  عدم احراز صلاحیت تعدادی از کاندیداهای وابسته به این جناح خاص و استفاده از ابزار رسانه‌ای و شبکه‌های مجازی که از مدتها قبل در آن کار شبکه‌ای و گروهی به خوبی تمرین شده است برای فرافکنی وغوغاسالاری به منظور غبارآلود کردن فضای سیاسی شهر و متهم کردن شورای نگهبان قانون اساسی به رد صلاحیت گسترده، گزینشی کردن انتخابات و حذف رقبا به نفع دیگر کاندیداها و در نهایت تاثیر بر افکار عمومی وایجاد امواج تبلیغاتی به سمت کاندیدای نهایی و مورد نظر تفکر خاص خود.

 

2-  ایجاد یک اعتلاف از کاندیداهای تایید صلاحیت شده برای جذب حداکثری مردم به سمت خود و در نهایت با هماهنگی قبلی کناره گیری به نفع کاندیدای اصلی و مورد نظر خود و جلوگیری از پراکندگی آرا با هدف پیروزی قطعی و نهایی.

 

این طیف سیاسی خاص! با این برنامه ریزی درصدد پیروزی در انتخابات است تا کاندیدای همسو با تفکرات خود را به مجلس قانونگذاری بفرستد تا در پرتو آن منافع بیشتری نصیب جناح خود نماید و در این میان تصور می‌شود در این تفکر سیاسی خاص منافع حزبی و گروهی به منافع ملی ارجح‌تر هستند.

 

حقیقت آن است که نهادهای تاثیرگذاری مانند مجلس شورای اسلامی نباید محلی برای مطامع جناح‌های سیاسی باشد که بدون در نظر گرفتن مردم، تنها به مصالح جناح و طیف سیاسی خود بیاندیشند.

 

مردم باید بتوانند در یک فضای آرام و منطقی و بدور از جنجال و هیاهو، ضمن اطلاع یافتن از برنامه‌ها، توانایی‌ها و نیز خدمات انجام شده توسط کاندیداها در مسئولیتها و دوره های گذشته، فرد اصلح را که علاوه بر خدمت به اسلام و انقلاب، توجه بیشتری به مردم و حوزه انتخابیه خود را دارد شناسایی نموده و او را در مسند قانونگذاری و نظارت بر قوانین کشور حمایت کنند.

 

انحراف افکار عمومی و فرافکنی و تخریب و دروغ پراکنی و تضعیف نهادهای نظارتی کشور قطعا به نفع مصالح کشور و ملت نخواهد بود و قطعا با هوشیاری مردم نتیجه ای جز روسیاهی و رسوایی برای مجریان این سناریوهای جناحی را در پی نخواهد داشت.

 

انتهای پیام/یدیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *