مبارزه با استکبار برگرفته از قیام عاشورا و مکتب اهل بیت است/ روز سیزدهم آبان یکی از روزهای مهم و تاثیر گذار در تاریخ انقلاب اسلامی است/ شعار مرگ بر مستکبر یک شعار قرآنی ست

12 آبان 1394 کد خبر : 988613772 | بازدید : 5066


صبح محلات_مسئولین محلات در گفتگو با خبرنگار صبح محلات از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی دعوت کردند.

 

 

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ضمن درخواست از مردم برای شرکت در راهپیمایی سیزدهم آبان گرامی داشت این روز را لازم و ضروری دانستند.

 

مبارزه با استکبار برگرفته از قیام عاشورا و مکتب اهل بیت است

 

 

 حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تبعید امام در سال 43 به علت اعتراض به لایحه کاپتولاسیون، شهادت جمعی از دانش آموزان و دانشجویان در دانشگاه تهران در سال 57 و همچنین تسخیر لانه جاسوسی در سال 58 به دست دانشجویان پیرو خط امام از مهمترین وقایع سیزدهم آبان است و تمامی آنها نمادهایی از مبارزه با استکبار است.

 

وی ادامه داد: این مبارزه که ریشه در فرهنگ قرآنی دارد کاریست که همه انبیاء و اولیای الهی به اشکال مختلف به آن پرداخته‌اند و در قرن اخیر نیز امام خمینی(ره) قهرمان مبارزه با استکبار برگرفته از قیام عاشورا و مکتب اهل بیت است.

 

ربانی همچنین اظهار داشت: ما وظیفه داریم این مسیر یعنی مبارزه با استکبار را به پیروی از امام خمینی(ره) و شهداء ادامه دهیم و سردمدار مبارزه با استکبار جهانی در زمان کنونی مقام معظم رهبری و مردم انقلابی ایران هستند.

 

وی استکبار عبادی، اطاعتی، سیاسی و اقتصادی را از مهمترین اشکال استکبار دانست و افزود: تعدی از حقوق مردم مستضعف و زیر سلطه گرفتن آنها و چپاول دارایی مردم برای قدرتمند کردن خود و به بردگی کشیدن مردم از مهمترین نمودهای استکبار سیاسی و اقتصادی است.

 

امام جمعه محلات در خاتمه گفت: از آنجایی که مسئله مبارزه با استکبار بسیار مهم است و نامگذاری یک روز به عنوان روز مبارزه با استکبار لازم و ضروری بوده است، مردم باید با حضور در این صحنه‌ها راه مبارزه با استکبار را ادامه دهند بخصوص در حال حاضر که شیوه مبارزه با مستکبران پیچیده و سخت شده است.

 

 

 

روز سیزدهم آبان یکی از روزهای مهم و تاثیر گذار در تاریخ انقلاب اسلامی است

 

 

سید احمد سجادی فرماندار محلات در گفتگو با خبرنگار ما گفت: روز سیزدهم آبان به واسطه تبعید امام، کشتار دانش آموزان و دانشجویان در دانشگاه تهران و تسخیر لانه جاسوسی، یکی از روزهای مهم و تاثیر گذار در تاریخ انقلاب اسلامی است.

 

وی ضمن دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی روز سیزدهم آبان گفت: مردم مومن و شریف محلات به ویژه دانش آموزان و اولیاء و مربیان باید با حضور در این راهپیمایی، این روز بزرگ را گرامی بدارند.

 

فرماندار محلات در خاتمه گفت: حضور پر شور در راهپیمایی امسال به واسطه مسئله برجام، داعش و سوء مدیریت عربستان در برخورد با حجاج و دخالت های این کشور در منطقه و ایران و با توجه به تاکیدات رهبری از حساسیت خاصی برخوردار است و باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

 

 

 

 شعار مرگ بر مستکبر یک شعار قرآنی ست

 

 

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: به گفته امام خمینی(ره) تا ما هستیم مبارزه با استکبار هم هست و منشاء این مبارزه با استکبار از قرآن است و مادامی که فتنه استکبار وجود داشته باشد مبارزه با استکبار نیز ادامه خواهد داشت.

 

وی مبارزه با استکبار را یک راهبرد دانست و گفت: استکبار موجودی با خوی قتل، غارت و تحقیر سایر ملل است و نمی‌توان با چنین موجودی سر میز مزاکره نشست و موجود گرگ صفت استکبار را نمی‌توان رام کرد.

 

این نماینده مجلس در ادامه اظهار داشت: شعار مرگ بر مستکبر یک شعار قرآنی است که در نص صریح قرآن آورده شده است و همه باید بدانند نمی‌توان با دیپلماسی لبخند در مقابل مستکبران حاضر شد.

 

وی آمریکا را سردمدار مستکبران جهان دانست و گفت: شعار مرگ بر آمریکا یک تاکتیک نیست بلکه یک راهبرد است و مخالفان با شعار آمریکا یا با فرهنگ قرآن آشنایی ندارند و یا با ساده انگاری فریب لبخند دروغین آنها را خورده اند.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در خاتمه اظهار داشت: با توجه به پیشینه‌ای که مردم و ملت ما از ذات استکباری آمریکا دارند قطعا در روز 13 آبان با حضور پر شور تر از سالهای گذشته با شعار مرگ بر آمریکا به جهانیان ثابت خواهند کرد که هنوز بر سر آرمان‌های امام راحل ثابت قدم هستند.

 

انتهای پیام/یدیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *