دولت مردان به الزامات رهبری پایبند باشند/آمریکا قابل اعتماد و اطمینان نیستند چرا که مشی استکباری دارد

1 آبان 1394 کد خبر : 988613747 | بازدید : 3895

صبح محلات_ امام جمعه محلات گفت: از دولت انتظار داریم الزامات رهبری در خصوص برجام را اجرایی و طرف‌های مذاکره را ملزم به رعایت تعهدات خود در برجام کند.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات حجت الاسلام مهدی ربانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته محلات با اشاره به نام رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهور در خصوص برجام گفت: ما انتظار داریم و امیدواریم دولت به الزامات رهبری پایبند باشد و همان طور هم که انتظار میرفت ریاست محترم جمهور در جواب نامه رهبری بر رعایت این الزامات تاکید کرد.

 

وی ادامه با اشاره به تصویب برجام در مجلس گفت: هم اکنون نیازمند همدلی، همزبانی و همراهی همه مسئولین و مردم هستیم تا دولتمردان بتوانند با توجه به این الزامات دشمن را به تعهدات خود ملزم کنند و این همدلی و همزبانی از ضروریات جامعه امروز است.

 

ربانی همچنین با اشاره به بیانات رهبری گفت: دولت آمریکا روشی جز اخلال در نظر نگرفته است و تمامی این مذاکرات برای رفع تحریم‌های ظالمانه غرب علیه این ملت بوده و برای رسیدن به این هدف با دشمنی مواجه هستیم که قابل اعتماد و اطمینان نیست.

 

امام جمعه محلات در خصوص بد عهدی های آمریکا گفت: در زمان معمر قذافی دیکتاتور سابق لیبی، قراردادی میان لیبی و آمریکا منعقد شد و طی آن لیبی تمامی تاسیسات هسته‌ای خود را از میان برداشت ولی آمریکا به هیچ یک از تعهدات خود در قبال لیبی عمل نکرد و این عدم عمل به تعهدات آمریکا به خاطر مشی استکباری اوست.

 

این استاد حوزه و دانشگاه همچنین افزود: به واسطه همین بد عهدی‌های آمریکا ست که رهبری از دولتمردان خواستند از دشمن تضمین‌های قوی گرفته شود.

 

امام جمعه محلات در خاتمه خطبه سیاسی خود گفت: به واسطه پیچیدگی‌های موجود در متن برجام و همچنین گمان بد عهدی طرف مقابل، در زمان کنونی نیازمند تشکیلی گروهی برای برررسی دقیق الزامات مورد توجه رهبری هستیم.

 

ربانی در خطبه اول خود با اشاره به سخنان اباعبدالله الحسین(ع) در روز عاشورا و انتخاب مرگ با عزت در مقابل زندگی با ذلت گفت: ذلت در دنیای کنونی به چهار شکل و عنوان، ذلت در مقابل ظالمین، ذلت در اطاعت از شیطان به عنوان دشمن آشکار، ذلت نفس و ذلت در دنیا خواهی، قابل بررسی است.

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, بد عهدی آمریکا, مشی استکباری آمریکا, نماز جمعه محلات, برجام هسته ای, محلات, خبر محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *