شیوه تصویب برجام در شان مجلس نبود/دولت مردان به قول‌های پسا تحریمی خود عمل کنند/آزامایش موشک عماد توان و بنیه دفاعی ایران را به رخ جهانیان کشید

24 مهر 1394 کد خبر : 988613728 | بازدید : 1545

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: احیاء امر به معروف و نهی از منکر باید به صورت عمومی در سطح جامعه احجرایی شود.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلاتٰ حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه‌های نماز جمعه این هفته محلات گفت: دهه اول محرم دهه احیاء امر به معروف و نهی از منکر است چرا که هدف قیام امام حسین(ع) زنده کردن امر به معروف و نهی از منکر بود.

 

وی ادامه داد: آیات و روایات فراوانی درخصوص آثار انجام امر به معروف و نهی از منکر داریم و نظارت و امر به معروف و نهی از منکر باید به صورت عمومی در جامعه اجرایی شود و ترک آن نیز به هیچ وجه جایز نیست.

 

امام جمعه محلات در ادامه با اشاره به آغاز انتفاضه سوم مردم فلسطین پس از حمله سربازان رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی گفت: جوانان فلسطینی با مقاومت و ایستادگی خود در مقابل رژیم صهیونیستی درس عبرتی به آنها دادند و اینک ما وظیفه حمایت از آنها را بر عهده داریم.

 

ربانی با اشاره به سکوت برخی کشور اسلامی و عربی در خصوص تحولات فلسطین گفت: جای تاسف دارد که کشورهایی که خود را اسلامی می‌دانند در خصوص حمله به مسجد الاقصی و دفاع مردم فلسطین از حقوق خود و کشته شدن آنها به دست سربازان رژیم صهیونیستی سکوت کرده اند.

 

امام جمعه محلات در ادامه با اشاره به آزمایش موشک عماد اظهار داشت: آزمایش این موشک تلاشی در جهت تقویت بنیه دفاعی کشور اسلامی است و پیام عدم نادیده گرفتن توان دفاعی و بنیه دفاعی را به غربی‌ها و کشورهای استعماری داده است.

 

این استاد حوزه علمیه محلات در ادامه افزود: به واسطه همین آمادگی‌ها و ایستادگی‌های نیروهای نظامی کشور است که گزینه‌های نظامی روی میز غرب به زیر میز و از آنجا نیز به زیر خاک رفته و پوسیده است و ایجاد و نمایش این آمادگی های دفاعی از دستورات قرآن نیز هست.

 

ربانی با اشاره به تصویب برجام در مجلس شورای اسلامی گفت: شیوه تصویب این قطع نامه در خور مجلس نبود چرا که در این طرح برخی از ایرادات و راه‌های نفوذ دشمن بسته شده ولی بدون ایراد نیز نیست.

وی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در خصوص برجام که گفته بودٰ برجام هسته‌ای تمام خواسته‌های مارا فراهم نکرده است گفت: پیچیدگی برجام از ترفندهای دشمن برای نفوذ است و در اجرای آن باید دقت فراوانی شود تا دشمن نتواند با فریب کاری راه نفوذی در کشور برای خود پیدا کند.

 

امام جمعه محلات در خاتمه گفت: امیدواریم دولت مردان پس از این همدلی مجلس در تصویب طرح برجام تلاش کنند به وعده‌های پسا تحریمی خود به مردم عمل کنند و مهمترین خواسته مردم که همان حفظ و رعایت خطوط قرمز است و مایه سربلندی و عزت ایران اسلامی است، عمل کنند.

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, نماز جمعه محلات, تصویب برجام, احیاء امر به معروف, مجلس, موشک عماد, محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *