امنیت نقش مهم و اساسی را در پیشرفت و توسعه جامعه بازی می‌کند

14 مهر 1394 کد خبر : 988613693 | بازدید : 5402

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: با گسترش حس مردمی بودن پلیس در جامعه موجب افزایش مشارکت‌های مردمی در ایجاد امنیت اجتماعی می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، پیش از ظهر امروز فرمانده و جمعی از مدیران ارشد نیروی انتظامی شهرستان محلات به مناسبت هفته نیروی انتظامی با امام جمعه محلات دیدار کردند.

 

حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در این دیدار گفت: امنیت نقش مهم و اساسی را در پیشرفت و توسعه جامعه بازی می‌کند.

 

وی ادامه داد: مشاهده عملکرد نیروی انتظامی نشان از تغییر رویکرد نیروی انتظامی و حرکت به سمت استفاده از مردم در تامین امنیت خود آنها بازی دارد و این خود یکی از جنبه‌های اقتدار پلیس است.

 

ربانی دیگر جنبه اقتدار پلیس را در مقابله با افراد سود جو دانست و گفت: این جنبه از اقتدار پلیس باید در مقابله با افراد معاند که قصد خرابکاری و برهم زدن نظم جامعه را دارند اعمال شود.

 

وی همچنین افزود: عامه جامعه به دنیال خلاف نیستند و باید با تعامل با این افراد حس مردمی بودن نیروی انتظامی را در جامعه گسترش دهیم و ایجاد این حس در جامعه موجب افزایش مشارکت‌های مردمی در آحاد جامعه می‌شود.

 

امام جمعه محلات راه کار دیگر ایجاد حس مشارکت در امنیت جامعه در آحاد مردم را ارتباط با محافل علمی دانست و گفت: ارتباط با محافل علمی، کار مقابله با آسیب های اجتماعی را علمی می‌کند و ارتباط تنگاتنگ با این بخش مهم از اجتماع رفتار سخت پلیس را به رفتار نرم و روانشناسانه تبدیل می‌کند و تقویت هرچه بیشتر این جنبه از اقتدار مشارکت هرچه بیشتر مردم را در پی خواهد داشت.

 

فرماندهی انتظامی شهرستان محلات در بخش دیگری از این دیدار گفت: سابقا برنامه‌های هفته ناجا معطوف به مانور میدانی بود ولی در حال حاضر به سمت ارتباط اجتماعی موثر و اقدامات نرم حرکت می‌کند.

 

وی ادامه داد: بر همین اساس در برنامه های هفته ناجای امسال شهرستان بحث آموزش‌های عمومی حضور مامورین نیروی انتظامی در 10 مدرسه و 13 مسجد در دستور کار است.

 

فرماندهی انتظامی شهرستان محلات در خاتمه گفت: مسئول سازی آحاد مردم و مسئولین در جامعه را پیگیری می‌کنیم و در همین راستا بحث سالم سازی فضای اداری در دستور کار پلیس است که خروجی آن رضایت مندی مردم است.

 

صبح محلات: امنیت نقش مهم و اساسی را در پیشرفت و توسعه جامعه بازی می‌کند

 

صبح محلات: امنیت نقش مهم و اساسی را در پیشرفت و توسعه جامعه بازی می‌کند

 

صبح محلات: امنیت نقش مهم و اساسی را در پیشرفت و توسعه جامعه بازی می‌کند

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, هفته نیروی انتظامی, دیدار با امام جمعه, فرمانده نیروی انتظامی, محلات, خبر محلات, شهرستان محلات, اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *