بی کفایتی مدیران حج نباید باعث هجمه به فریضه حج شود/مشخص شدن حقیقت حادثه منا حق تمامی مسلمانان جهان است

10 مهر 1394 کد خبر : 988613676 | بازدید : 5674

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: دوقطبی کردن جامعه تفرقه افکنی میان امت واحده با دم زدن از عرب و عجم همتراز با تفرقه افکنی غرب در موضوع شیعه و سنی است.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه های نماز جمعه این هفته محلات گفت: آل سعود باید مسولیت این حادثه را بپذیرد و پاسخگو باشد و از منظر حقوقی نیز باید علل این حادثه بررسی شود تا ریشه حقیقی این حادثه معلوم شود و معلوم شدن علل اصلی ای حادثه حق همه مسلمین جهان است.

 

 وی د ادامه داد: جای تاسف دارد که رسانه های وابسطه به آل سعود و صهیونیستها در صدد هستند این مسولیت را از روی دوش آل سعود بردارند و این حادثه را طبیعی خوانده و یا با فرا فکنی مقصر حادثه را گروهی از حاجیان معرفی کنند.

 

ربانی با اشاره به فریاد ملت و دولت ایران برای مقصر معرفی کردن آل سعود گفت: اگر ما فریاد میزنیم و آل سعود را مقصر معرفی میکنیم و به دنبال تشکیل کمیته حقیقت یاب هستیم تنها به علت فوت حجاج ایرانی و شیعه نیست بلکه صدای دادخواهی جهان اسلام است و آل سعود باید پاسخگوی علل این حادثه به جهان اسلام باشد.

 

وی در ادامه افزود: متاسفانه برخی به دنبال سوء استفاده از این حادثه هستند و برخی کج اندیشان با سخنان خود به دو قطبی کردن جامعه و موضوع عرب و عجم دامن میزنند و وقتی پیامبر اکرم همه مسلمانان را همانند دندانه های شانه برابر و برادر میخوانند این دو قطبی کردن کاری غلط و در جهت تفرقه افکنی بین مسلمانان و همتراز با کار غرب در تفرقه بین شیعه و سنی است و لازم است آحاد جامعه هوشیار باشند.

 

ربانی ادامه داد: عده ای که نسبت به اصل اسلام کینه و دشمنی دارند در تلاش هستند از آب گل آلود ماهی بگیرند و اصل موضوع حج را زیر سوال ببرند و با درخواست از مردم در شبکه های اجتماعی برای صرف هزینه سفر حج برای فقرا حج که از ارکان اصلی اسلام است را زیر سوال ببرند.

 

امام جمعه محلات در ادامه حج را دارای ظرفیت های ویژه ای برای جهان اسلام معرفی کرد و گفت: حج مایه وحدت جهان اسلام و نشان درک مشترکی از مسائل جهان اسلام است و برکات زیادی برای جهان اسلام داشته و دارد و بی عرضگی مدیران حج امروز دلیلی برای هجمه به این رکن اصلی اسلام نیست.

 

وی در خاتمه با اشاره به هفته نیروی انتظامی گفت: ضمن تقدیر و تشکر از این تلاشگران عرصه نظم و امنیت در جامعه، نیروی انتظامی باید به تقاضای مردم در تامین امنیت اخلاقی و اجتماعی توجه کند و به این وظیفه خطیر نیز توجه کند.

 

انتهای پیام/یدیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *