رئیس جدید اوقاف محلات معارفه شد/مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی: رویکرد سازمان اوقاف و امور خیریه احیای موقوفات است

8 مهر 1394 کد خبر : 988613672 | بازدید : 8180

صبح محلات_رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان محلات با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی و جمعی از مسئولین شهرستانی معارفه شد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام آیت الله عباسیان پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر اوقاف و امور خیریه شهرستان محلات گفت: مردم تمام سرمایه اوقاف هستند و اگر مردم نباشند، سازمان اوقاف هیچ معنا و مفهومی نخواهد داشت و سرمایه اداره موقوفات و اداره بقاء متبرکه توسط مردم تامین می‌شود.

 

وی ادامه داد: وقف، سرمایه نظام و جامعه اسلامی است و در اقتصاد مقاومتی یکی از پایه های اساسی، وقف است.

 

عباسیان با اشاره به وقفی بودن بیمارستان ها، مدارس و دانشگاه ها در سالیان گذشته گفت: تا قبل از اینکه نفت منبع اصلی درآمد کشور باشد، منابع اصلی درآمدی حکومت اسلامی وقف بوده است و همین اداره اقتصاد حکومت با وقف باعث شده بود افتصاد شکننده نباشد و دچار مشکل نشود.

 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به مدیریت جدید سازمان اوقاف گفت: کارهای زیربنایی و خوبی از جمله بروز رسانی اطلاعات سازمان اوقاف، الکترونیکی شدن سیستم سازمان و آمارگیری دقیق موقوفات، دیدار منظم و دوره‌ای از شهرستان‌‌ها و رصد کردن فعالیت آنها صورت گرفته که باعث رشد و پیشرفت در امور شده است.

 

 

عباسیان افزود: در سالیان گذشته توجه کافی به وقف نشده است و مسئولان شهرستان محلات از جمله فرماندار و شهردار باید در زمینه احیای موقوفات کمک کنند تا موقوفات درآمدزا شود و اثرات این درآمدزایی به جامعه بازگردد.

 

وی تاکید کرد: در زمینه فعالیت های عمرانی و آبادانی امامزادگان حرکت‌های خوبی در شهرستان محلات شروع شده است و شاهد بیشترین رشد کارهای عمرانی امامزادگان محلات در استان مرکزی هستیم.

 

در این آیین از زحمات حجت الاسلام علی بک مراد تقدیر شد و حجت الاسلام محمد مهدی رشنو به عنوان مدیر اوقاف و امور خیریه محلات معرفی شد.

 

صبح محلات: رئیس جدید اوقاف محلات معارفه شد

 

صبح محلات: رئیس جدید اوقاف محلات معارفه شد

 

صبح محلات: رئیس جدید اوقاف محلات معارفه شد

 

صبح محلات: رئیس جدید اوقاف محلات معارفه شد

 

صبح محلات: رئیس جدید اوقاف محلات معارفه شد

 

 
تگها: صبح محلات, اداره اوقاف محلات, مدیر کل اوقاف استان, تودیع و معارفه, محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *