آل سعود کفایت اداره امور حج را ندارد/نظریات امام فارغ از مرز‌های جغرافیایی و منحصر به مرز اسلام است

3 مهر 1394 کد خبر : 988613645 | بازدید : 1120

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: حادثه کشته شدن بیش از ۱۳۰۰ نفر از حجاج بی گناه نشان از بی کفایتی رژیم آل سعود در اداره مراسم حج است و اداره مراسم حج باید به سازمان‌های اسلامی واگذار شود.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات ، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه‌های نماز جمعه این هفته محلات گفت: مسئولیت حادثه منا در هر صورت بر عهده آل سعود است و آل سعودی که مدعی است در اداره امور حج موفق بوده و به واسطه همین موفقیت هم مشارکت و مشاوره کسی را قبول نمی‌کند باید پاسخگوی این بی کفایتی ها و این فاجعه بوجود آمده در ایام حج امسال باشد.

 

امام جمعه محلات ادامه داد: وقوع حوادثی از این دست که در سال‌های گذشته نیز رخ داده نشان از بی کفایتی آل سعود در اداره حج است و به همین واسطه سازمان‌های اسلامی بخصوص سازمان کنفرانس اسلامی باید پیش قدم اداره حج و خارج کردن امور حج از دخالت‌های حکام مستبد عربستان شود.

 

ربانی افزود: حج فقط مربوط به عرستان و آل سعود نیست و مربوط به تمامی مسلمانان جهان است و بنابر این یک سازمان بین المللی اسلامی باید مسئولیت آن را برعهده بگیرد.

 

وی با اشاره به تعلق حج به جهان اسلام گفت: آل سعود از یک طرف درگیر جنگ در یمن و حمایت از گروه‌های تروریستی همانند داعش و گروه‌های تکفیری است و از طرف دیگر وجود اختلاف بین شاهزاده‌های سعودی برای رسیدن به حکومت باعث عدم توجه به موضوع حج و امنیت حاجیان شده است.

 

امام جمعه محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم  توجه به ارزش علم در کنار مسئله تربیت و اخلاق در مدارس گفت: هیچ دینی به اندازه اسلام به علم ارزش نداده است و در کنار علم معلمین باید به مسئله نربیت دانش‌آموزان توجه داشته باشند و برای رسیدن به این مهم لازم است اولیاء نیز با مدارس در ارتباط باشند.

 

وی همچنین با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس گفت: آنچه ما در دفاع مقدس به دست آوردیم و باعث پیروزی ما شد ایمان و صبر در راه خداوند بود و امروز هم ما در برابر جنگ هایی که ماهیت دگرگونی نسبت به جنگ نظامی دارند نیازمند صبر و استقامت و ایمان به خداوند هستیم.

 

ربانی مبارزه با ظلم را مبنای اساسی در نظریه امام خمینی (ره) و برگرفته از قرآن و روایات و قیام عاشورایی امام حسین(ع) دانست خاطرنشان کرد: نظریه امام فارغ از مرز‌های جغرافیایی و دارای یک مرز دینی به نام اسلام  است و به همین واسطه امام گفت "اسرائیل باید نابود شود" درصورتیکه برخی افراد مقابل نظریه امام می ایستند و می گویند مساله اسرائیل به ما ربطی ندارد و ما نباید به حزب الله لبنان کمک کنیم.

 

امام جمعه محلات همچنین با انتقاد از تفکرات جریانی خاص گفت: در حالیکه دشمنان ما جنگ، تحریم، ترور و کشتار را تحمیل می کنند، این جریان بر طبل آشتی با دشمنان می‌کوبند و می خواهند نظریات خود را در برابر نظریات امام و رهبری قرار دهند و افرادی که ادعا پیروی از شهدا و امام را دارند با دعوت از چنین نظریه پردازانی در شهر در مقابل نظریات امام و رهبری قرار گرفته‌اند و این دو مساله با هم سازگاری ندارد.

 

وی افزود: این افراد در مسایل سیاسی و اجتماعی امام را قبول ندارند و احکام فقهی مراجع را نیز نمی‌پذیرند تا جاییکه اگر تمام مراجع بگویند در حالت اختیار باید با مهر نماز خواند باز هم نمی پذیرند و اعتقادی به تقلید و تخصص در دین ندارند.

 

ربانی افزود: این اقدامات در راستای ایجاد راه نفوذ سیاسی و فرهنگی دشمنانی است که قصد دارند نظریات خود را در برابر نظریات امام و رهبری القا کنند و  ماهیت انقلاب را دگرگون نسازند و شورای نگهبان باید راه نفوذ چنین افرادی را سد کند.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, نماز جمعه محلات, امام جمعه محلات, نظریات امام, مرز های اسلامی, بی کفایتی ال سعود, یوم العجز, محلات, خبر محلات, اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *