حل مشکلات بخش گل زمینه تولید محصول قابل رقابت در جهان را فراهم خواهد کرد

28 شهریور 1394 کد خبر : 988613620 | بازدید : 3849

صبح محلات: امام جمعه محلات

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: تخصصی شدن نمایشگاه گل محلات از ویژگی‌های ممتاز نمایشگاه سیزدهم بود.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در آیین اختتامیه سیزدهمین نمایشگاه گل محلات با اشاره به بهبود سطح کیفی نمایشگاه گل محلات گفت: یکی از ویژگی‌های و ممتاز نمایشگاه سیزدهم تخصصی شدن بود که یکی از انتقادات وارده به دوازده دوره نمایشگاه گذشته همین عدم تخصصی بودن نمایشگاه بود.

 

وی در ادامه خواستار حرکت به سمت تخصصی‌تر شدن نمایشگاه در سال‌ها و دوره‌های آینده شد.

 

امام جمعه محلات در ادامه ضمن تشکر از برپا کنندگان نمایشگاه گفت: برپایی نمایشگاه گامی موثر در راه ایجاد رونق اقتصادی در این بخش است و برای ایجاد جهش و رونق بیشتر در این بخش باید به دیگر مشکلات گل کاران نیز توجه کنیم و برای حل آنها نیز تلاش کنیم.

 

ربانی، مکانیزه کردن کشت گل و راه اندازی کامل پایانه گل را از راهکار‌های افزایش و جهش در راه رونق اقتصادی دانست و گفت: مکانیزه کردن کشت گل و گیاه و خروج از حالت سنتی نیازمند صرف هزینه‌های فراوان است که دولت با پرداخت تسهیلات کم بهره راه را برای کشت مکانیزه فراهم کند و راه اندازی کامل پایانه صادراتی گل زمینه صادرات گل را هموارتر خواهد کرد و افزایش صادرات خارجی موجب رونق اقتصادی در بخش گل و گیاه شهرستان خواهد شد.

 

وی یکی دیگر از راه‌کارهای تحقق افزایش صادرات گل را علمی کردن موضوع پرورش گل عنوان کرد و گفت: راه اندازی پژوهشکده ملی گل و گیاه در محلات حرکت در مسیر تعالی در همین بخش و کیفی سازی تولید و در نهایت رونق بخش گل و گیاه شهرستان است.

 

امام جمعه محلات در پایان گفت: با این که محلات هلند ایران نام گرفته است برای حضور بیشتر در بازارهای جهانی نیازمند تولید محصول قابل رقابت در جهان هستیم و برای رسیدن به این مهم باید برای حل هرچه بیشتر مشکلات فعالان بخش گل و گیاه تلاش کنیم.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, نمایشگاه گل محلات, سیزدهمین نمایشگاه گل محلات, اختتامیه نمایشگاه گل محلات, محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *