سیزدهمین نمایشگاه گل محلات افتتاح شد

24 شهریور 1394 کد خبر : 988613602 | بازدید : 9595

صبح محلات_سیزدهمین نمایشگاه گل محلات عصر امروز با حضور سفیر کشور عراق در ایران، استاندار مرکزی و معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی در پایانه صادرات گل محلات گشایش یافت.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، در آیین افتتاح این نمایشگاه که با حضور جمعی از مقامات استانی و کشوری، رایزن‌های اقتصادی ایران در 8 کشور مختلف و جمعی از فعالان، تولیدکنندگان و شرکت کنندگان در نمایشگاه گل محلات شرکت داشتند، سید احمد سجادی فرماندار محلات طی سخنانی گزارشی از روند برنامه ریزی و برگزاری سیزدهمین نمایشگاه گل محلات ارائه کرد.

 

در ادامه محمدعلی طهماسبی معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی ضمن اعلام آمادگی وزارت جهاد کشاورزی برای پرداخت وام‌های کم بهره برای تولیدات گلخانه‌ای بدون محدودیت گفت: تولید در گلخانه به علت استفاده از آب کمتر و صرفه جویی در مصرف آب از مزیتی نسبتا خوبی برخوردار است و میزان برداشت محصولات کشاورزی در گلخانه 10 برابر کشت در زمین کشاورزی ست.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود برپایی نمایشگاه گل در سالهای گذشته را باعث ماندگاری نام محلات و معرفی محلات به عنوان یک برند در تولید گل دانست.

 

در بخش دیگر آیین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه گل محلات، حجت الاسلام سلیمی نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی وجود 900 هکتار زمین زیر کشت گل و گیاه، فعالیت تنها پژوهشکده گل ایران، راه اندازی بزرگترین دهکده گل ایران و سرمایه گزاری 11 هزار میلیاردی در زمینه تولید گل و گیاه در شهرستان محلات طی سالهای متمادی را از مزیت‌های تولید گل در محلات دانست و اظهار داشت: با وجود تمامی مزیت ها متاسفانه تولیدکنندگان و تجار ما اطلاعات کاملی از بازارهای جهانی ندارند و این موضوع موجب سهم اندک صادرات گل شده است.

 

سلیمی در بخش پایانی سخنان خود گفت: در بحث تبلیغات مصرف گل در داخل کشور بسیار عقب هستیم و همین باعث پایین بودن سرانه مصرف گل در داخل کشور است که فرهنگ سازی و تبلیغات در این زمینه موجب افزایش سرانه مصرف گل و همچنین ایجاد رونق اقتصادی در زمینه تولید گل و گیاه خواهد شد.

 

در بخش دوم آیین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه گل محلات از شش تن از پیشکسوتان تولید گل و گیاه محلات با اهداء تندیس تقدیر شد.

 

در پایان این همایش با حضور سفیر کشور عراق از لوگو و کتاب نمایشگاه نیز رونمایی شد.

 

گزارش تصویری این همایش را اینجا ببینید.
تگها: صبح محلات, نمایشگاه گل محلات, سیزدهمین نمایشگاه گل محلات, افتتاحیه نمایشگاه گل محلات, استاندار مرکزی, زمانی قمی, سفیر عراق در ایران, محلات, خبر محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, خبر شهرستان محلات, اخبار شهرستان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *