استقرار پایه نهم برای اولین بار در محلات / انتخاب رشته دانش‌آموزان در پایه نهم

3 شهریور 1394 کد خبر : 988613523 | بازدید : 2081

صبح محلات_رئیس آموزش و پرورش محلات گفت: پايه نهم در نظام جديد آموزش و پرورش امسال نخستين بار در مدارس محلات تشکيل مي شود. سال تحصيلي جديد با برخي تغييرات در کتب آموزشي و پايه هاي تحصيلي همراه خواهد بود و دوره آموزشی کتب جدید التألیف نیمه دوم شهریور ماه برای معلمان در محلات برگزار خواهد شد.

 

به گزارش صبح محلات، رحیم امیری در گفت و گو با روابط عمومی آموزش و پرورش گفت: پايه نهم در نظام جديد آموزش و پرورش امسال نخستين بار در مدارس محلات تشکيل مي شود.

 

وی با اشاره به اینکه در سال تحصيلي جديد با برخي تغييرات در کتب آموزشي و پايه هاي تحصيلي همراه خواهد بود و کتب درسي پايه هاي تحصيلي پنجم ابتدايي و نهم متوسطه تغيير کرده است افزود: دوره آموزشی کتب جدید التألیف نیمه دوم شهریور ماه برای معلمان در محلات برگزار خواهد شد.

 

مدیر آموزش و پرورش با بیان این که هدایت تحصیلی دانش‌آموز باید از مقطع ابتدایی آغاز شود، گفت: با اجرای نظام جدید آموزشی انتخاب رشته دانش‌آموزان در کلاس نهم (سوم متوسطه اول) انجام می‌شود و استعدادهای دانش‌آموز از مقطع ابتدایی شناسایی و در نهایت در دوره متوسطه دانش‌آموز بداند که می‌خواهد در چه رشته‌ای تحصیل کند.

 

امیری گفت: با اجرای نظام جدید آموزشی 3-3-6 دانش‌آموزان از آغاز مقطع متوسطه دوم رشته‌های تخصصی مورد نظر خود را می‌خوانند و انتخاب رشته در کلاس نهم انجام می‌شود.

 

مدیر آموزش و پرورش تصریح کرد: دانش‌آموزان کلاس هفتمی باید از آغاز سال تحصیلی به فکر رشته مورد نظر خود باشند چون نمرات درسی سال‌های هفتم، هشتم و نهم در انتخاب رشته دانش‌آموزان به‌عنوان یکی از فاکتورهای انتخاب رشته حائز اهمیت است.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, آموزش و پرورش محلات, پایه نهم تحصیلی, آموزش کتب جدید, معلمین, کتب جدید تحصیلی, سال تحصیلی جدید, تغییرات آموزشی, شهرستان محلات, محلات, خبر محلات, اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *