پیروزی حزب الله در جنگ 33 روزه گزینه نظامی آمریکا مقابل ایران را زیر خاک کرد/آمریکا به واسطه اقداماتش در کودتای 28 مرداد و فتنه 88 قابل اطمینان و اعتماد نیستند

23 مرداد 1394 کد خبر : 988613474 | بازدید : 2884

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: جنگ 33 روزه مقیاسی کوچک از رویارویی مستقیم ایران و آمریکا بود.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه های نماز جمعه این هفته خود با اشاره به سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر گفت: دختران باید هویت اسلامی و شیعی خود را با توجه به جایگاه عفت، پاکدامنی و عبادت و بندگی خداوند حفظ کنند و در مقابل هجمه های بیگانگان و دشمنان برای از بین بردن عفت و پاکدامنی و حضور زنان و دختران در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی ایستادگی کنند.

 

ربانی در ادامه تربیت صحیح و ازدواج به موقع دختران را از مهمترین وظایف والدین دانست و گفت: ازدواج دیر هنگام و عدم تربیت فرزندان بخصوص دختران ضربه ای جبران ناپذیر به جامعه وارد خواهد کرد پیامبر اسلام دختر را همانند میوه ای بر درخت میداند که پس از به ثمر نشستن راهکاری جز ازدواج برای حفظ آن از فساد وجود ندارد.

 

امام جمعه محلات همچنین با اشاره به سالروز پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه گفت: جنگ بین حزب الله لبنان و رژیم صهیونیستی مقیاس کوچکی از رویارویی ایران و آمریکا ست چرا که آمریکا با استفاده از تمام امکانات خود از رژیم صهیونیستی و ایران نیز از حزب الله حمایت کرد و با پیروزی حزب الله در این جنگ گزینه نظامی آمریکا در مقابل ایران به زیر خاک رفت.

 

وی در ادامه افزود: زمانی که حزب الله لبنان با ایستادگی و مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی به پیروزی رسید غرب و آمریکا این واقعیت را دریافت که رویارویی مستقیم با ایران قطعا هزینه های گزاف را برای آنها خواهد داشت و دیگر کشور های اسلامی فهمیدند برای رسیدن به استقلال راهکاری جز مقاومت و ایستادگی وجود ندارد.

 

ربانی در ادامه با اشاره به سالروز کودتای آمریکایی 28 مرداد گفت: آمریکایی ها با راه اندازی کودتا و ساقط کردن دولت دکتر مصدق و بازگرداندن حکومت و رژیم شاهنشاهی هزینه ای سنگین را به مردم ایران تحمیل کردند.

 

وی همچنین افزود: طراحی و پشتیبانی مالی و همچنین نظارت برای تحقق کودتا توسط سازمان سیا در آمریکا و حمایت رسانه ای توسط شبکه ماهواره ای بی بی سی انگلیس انجام شد و این دو کشور نه تنها بابت این اقدام خود از ملت ایران عذر خواهی نکردند و مجددا در سال 88 و پس از انتخابات از تمامی امکانات خود برای براندازی نظام در ایران استفاده کردند.

 

امام جمعه محلات همچنین افزود: آمریکایی ها با کودتای 28 مرداد و دخالت در  انتخابات 88 به ما این پیام را دادند که به آنها نباید اعتماد کرد چرا که آمریکایی ها هیچ گاه به فکر ما نبوده و نیستند.

 

وی همچنین با انتقاد از اعطای مجدد مجوز فعالیت به شبکه ماهواره ای بی بی سی در کشور گفت: اعلام رمز عملیات کودتای 28 مرداد و برنامه سازی های متعدد برای پیشبرد اهداف غرب در جریان فتنه 88 از جمله اقدامات ناشایست این شبکه ماهواره ای بود که موجب لغو مجوز فعالیت این شبکه ماهواره ای در ایران شد و امروز بدون ابراز پشیمانی و عذر خواهی مسئولین آن مجددا اجازه فعالیت برای این شبکه ماهواره ای صادر شده است.

 

ربانی با اشاره به حمایت آمریکا از عده ای قلیل در داخل کشور برای ایجاد و گسترش نا امنی در فتنه 88 گفت: عامل موفقیت غرب در کودتای 28 مرداد ایجاد اختلاف بین رهبران انقلاب و شکاف عمیق بین مردم و رهبران جنبش بود و در سال 88 نیز آمریکا تلاش کرد با همین روش در اقدام کند که به علت حضور مردم در صحنه و وحدت رهبران جریانهای انقلابی موفق نشد.

 

امام جمعه محلات در پایان با اشاره به اقدام قوه قضائیه در برخورد با مفاسد گفت: برخورد قوه قضائیه با همه مفاسد اقتصادی و امنیتی اقدامی شایسته بود که متاسفانه برخی رسانه ها در برهه ای از زمان آن را خوب و دربر جایی دیگر با آن به صورتی داستانی تراژدی برخورد میکنند و جریانات سیاسی نباید منافع سیاسی حزب خود را بر منافع ملی ترجیح دهند.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, کودتای 28 مرداد, فتنه 88, قوه قضائیه, برخورد با مفاسد, شهرستان محلات, نماز جمعه محلات, خطبه نماز جمعه

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *