انتقاد نماینده مجلس از روند پرداخت خسارت به روستاییان سیل زده محلات

21 مرداد 1394 کد خبر : 988613463 | بازدید : 5803

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روند پرداخت خسارت به روستاییان سیل زده محلات گفت: با گذشت بالغ بر 3 هفته از وقوع سیل در روستای محمد آباد محلات و علیرغم تذکرهای داده شده به مسئولان، همچنان خسارات شهروندان این روستا پرداخت نشده است.

 

به گزارش صبح محلات، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفت و گو با خبرنگار پانا، با انتقاد از روند کند پرداخت خسارت به مردم سیل زده منطقه اظهار داشت: حوزه مدیریت بحران بودجه لازم برای استان در اختیار ندارد و اکنون با گذشت بیش از 3 هفته از وقوع سیل در روستای محمد آباد، هنوز افراد بی خانمان روستا ساماندهی نشده اند که انجام این اقدام نیازمند بودجه ای ناچیز می باشد.

 

وی ادامه داد: لایروبی جوی های روستا با تاخیر انجام گرفت که مدیریت بحران در این زمینه باید با سرعت عمل بیشتری وارد صحنه می شد و وضعیت را به حالت عادی باز می گرداند، همچنین برای جلوگیری از وقوع این قبیل حوادث در آینده پیش بینی لازم صورت نگرفته که انتظار مردم بستن منافذ منشا وقوع سیل در روستا است.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در خانه ملت بیان کرد: مطابق ارزیابی فرمانداری شهرستان محلات، وقوع سیل بالغ بر 24 میلیارد ریال خسارت به روستا تحمیل کرد، اما چه کسی قرار است خسارت شهروندان را پرداخت کند و چرا این روند به کندی صورت می گیرد زیرا اکنون زمان کمک مسئولان استانی و کشوری به مردم منطقه است که تذکر لازم در صحن مجلس به مسئولان داده شده است.

 

حجت الاسلام سلیمی ابراز داشت: در حال حاضر تمام دارایی برخی از کشاورزان منطقه از بین رفته است اما با این حال تحرک لازم برای پرداخت خسارت در مسئولان دیده نمی شود که امیدواریم در سراسر کشور برای سازمان مدیریت بحران نواندیشی صورت گیرد زیرا با وقوع حوادثی از این دست در یکی از کلانشهرهای کشور با شیوه امداد رسانی کنونی نمی توان پاسخگوی نیازها بود و امکان ایجاد بحران انسانی وجود دارد.

 

وی اضافه کرد: اکنون شهرستان ها در تجهیزات کمبود جدی دارند و پرداخت خسارات نیز با کندی صورت می گیرد و مسئولان نباید تمام بودجه های مربوط به این بخش را در امور دیگر صرف کنند زیرا در مواقع بروز حوادث دست مسئولان برای پرداخت خسارات به شهروندان خالی می ماند.

 

انتهای پیام/یدیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *