همایش علمی تخصصی تشخیص سرطان پستان در محلات برگزار شد/کاهش 5 الی 10 سالی سن ابتلا به سرطان پستان در ایران نسبت به میانگین جهانی

15 مرداد 1394 کد خبر : 988613432 | بازدید : 6484

صبح محلات: برگزاری همایش سرطان پستان در محلات

صبح محلات_مسئول انجمن سلامت بانوان ایران: تا کنون بیش از 60 مورد همایش در نقاط مختلف کشور و با همکاری نهاد‌ها و ارگان‌های مختلف در خصوص سرطان پستان برگزار کرده‌ایم.

 

به گزارش صبح محلات، دکتر لعبت گرانپایه عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مسئول انجمن "سبا" (سلامت بانوان ایران) در حاشیه برگزاری همایش تشخیص زودهنگام سرطان پستان در محلات در گفتگو با خبرنگار ما گفت: از سال 86 و آغاز فعالیت کانون سلامت بانوان ایران به صورت رسمی تا کنون بیش از 60 همایش رایگان در زمینه تشخیص زودهنگام سرطان پستان در نقاط مختلف کشور و با همکاری نهاد های مختلف برگزار کرده‌ایم و هدف اصلی از برگزاری این همایش ها افزایش آگاهی های عمومی مردم در خصوص سرطان پستان در زنان است.

 

وی در ادامه افزود: برگزاری این آموزش‌ها به صورت مداوم و مستمر در راستای افزایش آگاهی های عمومی مردم بخصوص بانوان بسیار کمک کننده است ولی با توجه به جمعیت بسیار زیاد و عدم آگاهی عمومی مردم در این خصوص همانند یک دست است که صدا ندارد.

 

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه گفت: برگزاری این کارگاه‌ها به صورت عمومی و تخصصی در مناطق مختلف برای ایجاد آگاهی جهت مراجعه به پزشک مرتبط بسیار مهم است و در بسیاری از موارد و تشخیص به هنگام از پیش رفته بیماری و وارد کردن صدمات جبران ناپذیر مالی و جسمی جلوگیری خواهد کرد.

 

وی در خصوص آموزش تخصصی ویژه ماماها، پزشکان متخصص و عمومی نیز گفت: آموزش بیمار یابی بسیار مهم است و از نقص عضو و تحمیل هزینه‌های زیاد به بیمار و خانواده جلوگیری می‌کند به همین منظور در حال تهیه پروتکل برای وزارت بهداشت، درمان هستم تا ماماها و پزشکان عمومی به عنوان پله اول در امر بیمار یابی آموزش‌های مورد نیاز را دریافت کنند تا با بسط و گسترش امر بیمار یابی در تمام نقاط کشور  هیچ کس از تشخیص بیماری در روزهای اولیه دور نمانند و در صورت نیاز نیز به پزشکان جراح ارجاع شود.

 

گرانپایه در ادامه افزود: اجرای این طرح علاوه بر نیاز به برگزاری آموزش برای پزشکان، پرستاران و ماماها، نیازمند آماده سازی زیر ساختهای مورد نیاز آن از جمله تجهیز تمامی مناطق کشور به دستگاه سنوگرافی و ماموگرافی است که این امر نیازمند حمایت‌های دولتی می‌باشد.

 

مسئول کانون سلامت بانوان ایران در ادامه در خصوص آمار مبتلایان به بیماری سرطان پستان در ایران گفت: به علت انجام نشدن تست غربالگری و بیمار یابی آمار دقیقی در دسترس نیست اما مطالعات نشان می‌دهد سن ابتلا به این بیماری در ایران 5 الی 10 سال نسبت به دیگر کشور های دنیا پایین تر آمده است و از نظر تعداد نیز همانند آمار های جهانی از هر 7 نفر یک نفر در طول دوران زندگی خود دچار سرطان پستان می‌شود.

 

 این همایش صبح امروز و در دو بخش تخصصی ویژه پزشکان، پرستاران و ماماها و بخش عمومی ویژه بانوان در سالن همایشهای حضرت زینب(س) محلات برگزار شد.

 

استرس و اضطراب، تغذیه نامناسب، ازدواج، بارداری و شیردهی دیر هنگام و وراثت از عمده دلایل ابتلا به سرطان پستان در زنان می‌باشد.

 

صبح محلات: برگزاری همایش سرطان پستان در محلات

 

صبح محلات: برگزاری همایش سرطان پستان در محلات

 

صبح محلات: برگزاری همایش سرطان پستان در محلات

 

صبح محلات: برگزاری همایش سرطان پستان در محلات

 

 

 

انتهای پیام/ی

 

 
تگها: صبح محلات, همایش سرطان پستان, سرطان پستان, دکتر گرانپایه, کانون سبا, کانون سلامت بانوان ایران, وزارت بهداشت, انجمن مدد, همیش رایگان تشخیص سرطان پستان, شهرستان محلات, محلات, خبر محلات, اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *