امکان جراحی پیشرفته زنان دربیمارستان امام خمینی(ره)محلات فراهم شد

14 مرداد 1394 کد خبر : 988613416 | بازدید : 5107

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان محلات از فراهم شدن امکان جراحی پیشرفته زنان و جراحی اورتوپدی در این بیمارستان خبر داد.

 

به گزارش صبح محلات، بابک نامغ در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امکان انجام جراحی پیشرفته زنان و جراحی اورتوپدی در بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان محلات فراهم شد.

 

وی افزود: با خرید دستگاه تشخیصی درمانی هیستروسکوپ، رزکتوسکوپ و کولیوسکوپ به ارزش بیش از دو میلیارد ریال که با کمک خیرین این شهرستان صورت گرفت و نیز انعقاد قرارداد با یک جراح فوق تخصص نازایی زنان، انجام عمل جراحی پیشرفته‌ زنان و زایمان در بیمارستان امام خمینی(ره) محلات امکان پذیر شده و ظرف چند روز گذشته هفت عمل جراحی در این حوزه انجام شده است.

 

نامغ همچنین با اشاره به فراهم شدن امکان جراحی اورتوپدی در این بیمارستان افزود: با انعقاد قرارداد با یکی از اورتوپدهای مجرب کشوری و نیز خرید تجهیزات جراحی اورتوپدی به ارزش ۱۱۰ میلیون ریال از محل کمک های خیرین، علاوه بر ویزیت هفتگی بیماران، عمل جراحی اورتوپدی نیز در این بیمارستان صورت می گیرد.

 

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) محلات با اشاره به خرید دستگاه رادیولوژی دیجیتال برای این بیمارستان، تصریح کرد: این دستگاه که بخش اعظم آن با کمک خیرین و ۲۰ درصد از اعتبار تهیه آن توسط معاونت توسعه دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی تامین شد، در بیمارستان مستقر شده و در مرحله نصب و راه اندازی آن هستیم.

 

نامغ در خصوص تهیه دستگاه سی تی اسکن برای این بیمارستان خاطرنشان کرد: مرحله خرید و ثبت سفارش دستگاه سی تی اسکن پیشرفته بیمارستان محلات نیز صورت گرفته است که حداکثر ظرف چهار ماه آینده وارد کشور خواهد شد و دراختیار بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان محلات قرار می گیرد.

 

 

 

بیمارستان امام خمینی(ره) محلات، بیمارستان برتر دوستدار مادر در کشور شد

 

رئیس بیمارستان امام خمینی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بیمارستان امام خمینی(ره) محلات، اخیرا رتبه اول در استان مرکزی و یکی از ۱۰ بیمارستان برتر کشور در زمینه طرح دوستدار مادر را کسب کرده است.

 

نامغ گفت: بیمارستان امام خمینی محلات توانست در امر ترویج زایمان طبیعی و کاهش درصد سزارین در جایگاه اول استان و جزو ده بیمارستان برتر کشور قرار گیرد.

 

وی افزود: یکی از بسته های مهم طرح تحول نظام سلامت، بسته ترویج زایمان طبیعی بود که با توجه به بالا بودن آمار سزارین در کشور به اجرا در آمد و بیمارستان امام خمینی(ره) محلات نیز همزمان با شروع طرح تحول، به ترویج این مساله پرداخت.

 

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) محلات اظهار داشت: قبل از اجرای طرح، آمار سزارین در این بیمارستان ۴۰ درصد بود که اکنون پس از اجرای این طرح به ۲۷ درصد رسیده که از متوسط کشوری نیز پایین تر است.

 

نامغ با اشاره به سایر ملاک های ارزیابی طرح دوستدار مادر خاطرنشان کرد: از جمله دیگر اقدامات صورت گرفته در این بیمارستان می توان به زایمان در آب، زایمان بدون درد، بو درمانی، استفاده از ورزش یوگا در دوران بارداری به منظور کاهش درد زایمان، امکان حضور همسر در اتاق عمل به منظور افزایش روحیه مادر و به صفر رسیدن آمار مرگ مادر و نوزاد اشاره کرد که مجموعه این عوامل موجب شد تا بیمارستان محلات جزو بیمارستان های برتر کشور در این طرح قرار گیرد و موفق به کسب لوح و نشان بیمارستان برتر دوستدار مادر توسط وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی شود.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, بیمارستان محلات, جراحی های پیشرفته, جراحی زنان, بیمارستان برتر دوست دار مادر, شهرستان محلات, خبر محلات, محلات, شهرستان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *