جیغ بنفش دشمن، ملت را نمی لرزاند/عدم برخورد سیاسی و جناحی با پرونده «ملی» هسته ای

3 مرداد 1394 کد خبر : 988613316 | بازدید : 3856

نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی بررسی برجام مهمترین آزمون مجلس و دولت از بعد انقلاب تا کنون است، گفت: تاریخ در مورد عملکرد دولت و مجلس شورای اسلامی قضاوت خواهد کرد تا همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند با گردن افراشته در مقابل تاریخ، مردم، شهدا پاسخگو باشیم.

 

به گزارش صبح محلات، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در خصوص جلسه مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر امور خارجه کشور در گفتگو با خبرنگار سیاسی دیار آفتاب، گفت: در این توافق به دنبال راستی آزمایی اقدامات طرف مقابل هستیم.

 

سلیمی اظهار کرد: در صورتی که طرف مقابل در رفتار خودش اقدامی مغایر با تعهدات انجام دهد دست جمهوری اسلامی ایران در مقابل آنها باز خواهد بود.

 

وی با اشاره به اینکه بخش دفاعی با قدرت همچنان به مسیر خود ادامه می دهد، افزود: تصور اینکه در این بخش، ایران محدودیتی را بپذیرد قطعا تصور باطلی است.

 

نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: در این توافق اصل غنی سازی، چرخه سوخت و آب سنگین به رسمیت شناخته شد.

 

سلیمی با بیان اینکه هرچند در این خصوص محدودیت زمانی وجود دارد، افزود: مجلس شورای اسلامی به صورت جدی مسئله را بررسی می کند البته بنای مجلس شورای اسلامی در این خصوص کمک به تیم مذاکره کننده رفع سوء استفاده طرف مقابل خواهد بود.

 

وی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی با دقت متن را برای رفع ابهامات مورد بررسی قرار می دهد، گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا در متن توافق از اصطلاحاتی که مورد سو استفاده طرف مقابل قرار می گیرد استفاده نشود.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با بیان اینکه بررسی برجام مهمترین آزمون مجلس و دولت از بعد انقلاب تا کنون است افزود: تاریخ در مورد عملکرد دولت و مجلس شورای اسلامی قضاوت خواهد کرد امیدواریم همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند با گردن افراشته در مقابل تاریخ، مردم، شهدا پاسخگو باشیم.

 

سلیمی با تاکید بر اینکه این پرونده جزء پروندهای ملی است خاطرنشان کرد: این پرونده جناحی و سیاسی نیست برخی به دنبال تقلیل و جناحی و سیاسی کردن پرونده هسته ای هستند که این موضوع با منافع ملی سازگاری ندارد.

 

وی یادآور شد: برای حصول نتیجه مطلوب باید همه گروه ها و جناح ها بدون گرایش به میدان بیایند.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با اشاره به تداوم تهدیدهای دشمن حتی پس از متن برجام، گفت: آنها هنوز از گزینه های روی میز می گویند اما جیغ بنفش آنها نتوانسته در مسیر مقاومت و ایستادگی ملت ایران خدشه ای وارد کند. 

 

سلیمی خاطرنشان کرد: غرب این را بداند که هر کشوری قصد تعرض به ایران را داشته باشد پاسخ دندان شکنی خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, برجام, نماینده محلات, مجلس شورای اسلامی, وزیر امور خارجه, بزنگاه تاریخی, انقلاب اسلامی, شهرستان محلات, محلات, خبر محلات, اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *