خانه دار کردن تمامی مددجویان بهزیستی نیازمند مساعدت خیرین/کمک 4 میلیارد ریالی خیرین به بهزیستی شهرستان

22 تیر 1394 کد خبر : 988613211 | بازدید : 992

صبح محلات_ رئیس اداره بهزیستی محلات: تکمیل پرژوه 32 واحدی مسکن مهر مددجویان بهزیستی محلات نیازمند کمک خیرین است و با تکمیل این پرژه تمامی مددجویان صاحب مسکن خواهند شد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، فرشته نیکویی رئیس اداره بهزیستی شهرستان محلات در گفتگو با خبرنگار ما در تکمیل خبر فوق گفت: در فاصله سالهای 89 تا 93، 117 واحد مسکونی در قالب طرح مسکن مهر با مشارکت دولت، خیرین و مددجویان ساخته، تکمیل و در اختیار مددجویان قرار گرفت و با تکمیل پروژه 32 واحدی در دست احداث تمامی مددجویان فاقد مسکن بهزیستی شهرستان محلات صاحب مسکن خواهند شد.

 

نیکویی در ادامه افزود: خیرین و مردم شهرستان محلات در سال گذشته معادل 4 میلیارد ریال کمک های نقدی و غیر نقدی خود را در اختیار بهزیستی قرار دادند که این میزان 50 درصد از هزینه‌های پرداختی بهزیستی به مددجویان را شامل شده است.

 

وی در ادامه با انتقاد از تحقق نیافتن سهم 3 درصدی استخدام معلولین در دستگاه‌های اجرایی شهرستان طی سالهای گذشته گفت: در سال 93 50 فقره وام خود اشتغالی معادل 8/5 میلیارد ریال در اختیاری معلولین، معتادین بهبود یافته و زنان سرپرست خانوار جویی کار قرار گرفته که نمایشگاهی از صنایع دستی، دستاوردها و تولیدات همین مددجویان از 22 الی 25 تیر ماه در یکی از مراکز خرید سطح شهر برپا خواهد شد.

 

نیکویی همچنین با مناسب توصیف کردن معابر شهری برای تردد معلولین اظهار داشت: 80 درصد معابر سطح شهر برای تردد معلولین مناسب سازی شده است اما دانشگاه‌ها، ادارات و بانکهای سطح شهر توجی به استاندار سازی و مناسب سازی فضای دسترسی معلولین ندارند و اکثر محل های دسترسی معلولین در ادارات به علت استاندارد نبودن قابل استفاده نیست.

 

رییس اداره بهزیستی شهرستان محلات با اشاره به شعار هفته بهزیستی گفت: برگزاری مسابقات فرهنگی ویژه کارکنان و مددجویان، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای معلولین و مددجویان در میدان استقلال محلات، ارائه خدمات رایگان به عموم مردم در اداره بهزیستی، دیدار با امام جمعه و فرماندار شهر و برگزاری طرح شمیم خدمت و حضور و پاسخگویی به سوالات همشهریان در نماز جمعه آینده از جمله برنامه های این اداره در هفته بهزیستی خواهد بود.

 

وی در پایان ماموریت اصلی سازمان بهزیستی را شامل سه حوزه پیشگیری، امور اجتماعی و تولن بخشی عنوان کرد و گفت: پیشگیری شامل مشاوره، آموزش مهارت های زندگی، درمان و حمایت از معتادان بهبود یافته، امور اجتماعی شامل خانواده های نیازمند، زنان سرپرست خانوار و کودکان بی سرپرست و حوزه توان بخشی معلولین است که مددجویان را تحت پوشش حمایتی خود قرار می دهد.

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, هفته بهزیستی, رئیس اداره بهزیستی, بهزیستی محلات, شهرستان محلات, اخبار محلات, خبر محلات, محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *