بزرگترین شهرک ماهی‌های زینتی کشور با 10 میلیارد ریال اعتبار در محلات احداث خواهد شد/اشتغال مستقیم 300 نفری در شهرک ماهی‌های زینتی محلات

16 تیر 1394 کد خبر : 988613149 | بازدید : 3109

صبح محلات_شهرک تولیدی ماهی‌های زینتی شهرستان محلات در زمینی به مساحت 10 هکتار و با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال راه اندازی خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، همزمان با حضور استاندار استان مرکزی در شهرستان محلات و برگزاری جلسه با فعالان بخش کشاورزی و شیلات در محل پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی محلات و ایستگاه تحقیقات ماهی های زینتی محلات به منظور رفع مشکلات بخش کشاورزی و شیلات مقر شد، اولین و برزگترین شهرک تولیدی ماهی های زینتی کشور در زمینی به مساحت 10 هکتار و با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال در مجاورت دهکده گل و گیاه محلات احداث شود.

 

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت ایستگاه تحقیقات ماهی‌های زینتی و تبدیل ایستگاه تحقیقات گل و گیاه محلات به پژوهشکده گل و گیاه گفت: فاز اول دهکده گل محلات به صورت 100 درصدی آماده سازی و به متقاضیان واگذار شده است و توسعه و فعال سازی فاز دوم و سوم دهکده گل محلات منوط ه تامین آب است که به نظر میرسد یکی از راه‌های تامین این آب استفاده از پساب فاضلاب شهر محلات و ذخیره ساز در حوضچه‌های لاستیکی مخصوص دهکده گل باشد.

 

وی در ادامه با اشاره به صادرات 700 هزار دلاری ماهی زینتی از شهرستان محلات و جایگاه نخست محلات در زمینه صادرات ماهی‌های زینتی کشور گفت: حفظ و افزایش ظرفیت صادرات ماهی‌های زینتی در گرو توجه ویژه به تولید علمی در سطح شهرستان است که تجهیز ایستگاه تحقیقات ماهی‌های زینتی و راه اندازی شهرک تولیدات زینتی گامی مهم در این راستا است.

 

سید احمد سجادی فرماندار محلات همچنین با اشاره به اهداف برگزاری جلسه گفت: این جلسه در تصمیم گیری در خصوص تامین آب حوضچه های لاستیکی و همچنین تصمیم در خصوص تامین اعتبار برای راه اندازی شهرک تولید ماهی های زینتی است.

 

فرماندار محلات در ادامه با اشاره به صادرات 90 درصدی ماهی‌های زینتی کشور از شهرستان محلات بیان داشت: کار مطالعاتی ساخت و راه اندازی شهرک ماهی‌های زینتی محلات در زمینی به مساحت 10 هکتار و 21 قطعه زمین نیازمند تامین اعتبار 10 میلیارد ریالی است که در صورت راه اندازی این منطقه شاهد اشتغال مستقیم 200 نفری خواهیم بود.

 

عبدالرضا خیلی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان در ادامه با اشاره به تصفیه 45 لیتر در ثانیه پس آب فاضلاب در تصفیه خانه فاضلاب محلات با استاندارد های کشاورزی گفت: شرکت آب و فاضلاب استان در خصوص تامین آب مورد نیاز بخش کشاورزی محلات در دهکده گل و گیاه محلات با مشکل خاصی مواجه نیست و در صورت تامین هزینه های خرید پساب و پیش بینی جلوگیری از تبخیر اب در مجموعه حوضچه های لاستیکی دهکده گل محلات و انجام مطالعات فنی انقال، آب در اختیار جهاد کشاورزی محلات قرار خواهد گرفت.

 

در پایان جلسه با رایزنی استاندار استان مرکزی مقرر شد کار احداث بزرگترین شهرک تولید ماهی‌های زینتی کشور در محلات با تامین 60 درصدی معادل 6 میلیارد ریال توسط جهاد کشاورزی استان و 40 درصدی معدل 4 میلیارد ریال از محل ماده 180 توسط شهرستان آغاز شود و وی خواستار پیگیری راه اندازی گمرک در محلات برای تسریع در امر صادرات شهرستان شد.

 

 

بازدید استاندار از پایانه صادرات گل و دهکدهگل و گیاه محلات

صبح محلات: بازدی استاندار از دهکده گل و گیاه محلات

 

صبح محلات: بازدی استاندار از دهکده گل و گیاه محلات

 

صبح محلات: بازدی استاندار از دهکده گل و گیاه محلات

 

صبح محلات: بازدی استاندار از دهکده گل و گیاه محلات

 

صبح محلات: بازدی استاندار از دهکده گل و گیاه محلات

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, دهکده گل و گیاه محلات, پایانه صادراتی گل محلات, پژوهشکده گل محلات, ایستگاه تحقیقات ماهی های زینتی, شهرستان محلات, خبر محلات, اخبار محلات, محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *