فرماندار محلات: پایان مهلت استعفای مدیران دروازه ورود به فضای انتخاباتی/مسئولین و اصحاب رسانه برای برگزاری انتخابات پر شور تلاش کنند

6 تیر 1394 کد خبر : 988613003 | بازدید : 870

صبح محلات_با توجه به پایان مهلت استعفای مدیران جهت کاندیداتوری انتخابات مجلس عملا وارد فضای انتخاباتی شده‌ایم و باید تلاش کنیم با پیگیری مسائل انتخاباتی و حرکت در فضای انتخابات بتوانیم یک انتخابات پور شور و با حضور حداکثری مردم برگزار کنیم.

 

سید احمد سجادی فرماندار محلات در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صبح محلات گفت: علی رغم پخش اخبار و شایعاتی در سطح شهرستان مبنی بر استعفای برخی مدیران برای کاندیداتوری انتخابات مجلس شورای اسلامی عملا با پایان یافتن مهلت قانونی استعفا در مورخ سوم خرداد هیچ یک از مدیران شهرستان محلات از سمت خود استعفا ندادند.

 

رئیس ستاد انتخابات شهرستان محلات در ادامه افزود: فرمانداری در نظر دارد علاوه بر اجرای دستورالعمل های وزارت کشور،در نظر دارد تشویق از جناح‌های سیاسی برای معرفی کاندیدا در سطح شهرستان و همچنین استفاده از سخنرانان کشوری مورد وثوق همه مردم را به منظور ایجاد شور و نشاط انتخاباتی انجام دهد.

 

فرماندار محلات در ادامه افزود: متاسفانه دانشگاه‌ها در شهر محلات در حوزه های سیاسی و اجتماعی فعالیت خاصی ندارند و بنا بر این است برای ایجاد شور و نشاط انتخاباتی از مهر ماه با فعال کردن کرسی‌های آزاد اندیشی دانشگاه‌ها با موضوعات انتخاباتی دانشگاه‌ها و دانشجویان را در خصوص انتخابات فعال تر کنیم و این مستلزم حضور پررنگ تر و پر شور تر لیدر‌های انتخاباتی جناح‌های سیاسی در سطح جامعه است.

 

وی در پاسخ به این سوال که انتخاب نمایندگان مجلس در شهرستان‌ها تا چه میزان با نگاه به جناح‌های سیاسی صورت می گیرد گفت: عامه مردم فارغ از جناح های سیاسی در انتخابات مجلس شرکت می‌کنند و به عملکرد کاندیداها توجه دارند و به افرادی رای خواهند داد که عملکرد بهتری داشته و سنجش عملکرد نیز از طرف افراد مختلف متفاوت است و لیدر‌ها در این میان نیز نقش اساسی را بازی می‌کنند.

 

سجادی در ادامه افزود: استانی شدن انتخابات تحول عظیمی در مجلس به وجود خواهد آورد و انتخابات استانی موجب می‌شود افرادی که شناخته شده تر هستند رای بیاورند و در این سیستم احزاب و جناح‌ها به صورت پر رنگ تر میتوانند وارد عمل شوند.

 

وی همچنین در پاسخ به سوال مزایا و معایب استانی شدن انتخابات مجلس گفت: نظراتی در خصوص معایب استانی شدن انتخابات وجود دارد که یکی از آنها ایجاد مشکلاتی برای شهرهای کوچک از حیث نداشتن نماینده و کمرنگ شدن ارتباط مردم با نماینده های مجلس وجود دارد که من به این امر اعتقاد ندارم چرا که با استانی شدن انتخابات هر شهروند به تعداد نماینده‌های استان خود در مجلس نماینده دارد و بر اساس نیاز خود می‌تواند به هر یک از نمایندگان استان مراجعه کند.

 

رئیس ستاد انتخابات شهرستان محلات در ادامه بیان داشت: با توجه به پایان مهلت استعفای مدیران جهت کاندیداتوری انتخابات مجلس عملا وارد فضای انتخاباتی شده‌ایم و باید تلاش کنیم با پیگیری مسائل انتخاباتی و حرکت در فضای انتخابات بتوانیم یک انتخابات پر شور و با حضور حداکثری مردم برگزار کنیم.

 

وی با اشاره به حضور دشمنان ایران و انقلاب بخصوص داعش در منطقه گفت: کشور در موقعیت خطیری است و همه مسئولین و حتی شما خبرنگاران و صاحبان رسانه باید برای تشویق هرچه بیشتر مردم به شرکت در انتخابات تلاش کنید زیرا هر یک برگ رای مهر تاییدی بر نظام و انقلاب خواهد بود.

 

فرماندار محلات در پایان در خصوص ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس گفت: همه افراد جهت کاندیداتوری انتخابات مجلس شورای اسلامی که در اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد از ۲۸ آذر تا ۴ دی ماه در با مراجعه به فرمانداری و یا وزارت کشور جهت کاندیداتوری انتخابات ثبت نام کنند.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, شهرستان محلات, انتخابات مجلس, طرح استانی شدن انتخابات, رئیس ستاد انتخابات شهرستان محلات, فضای انتخاباتی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *