جذب 4000 نفر در طرح اوقات فراغت تربیت بدنی محلات/شناسایی و حمایت از ورزشکاران/رتبه اول هیئت ورزشهای همگانی محلات در استان

3 تیر 1394 کد خبر : 988612980 | بازدید : 1930

صبح محلات: اداره ورزش و جوانان شهرستان محلاتصبح محلات_رئیس اداره ورزش و جوانان محلات: بیش از 4000 نفر در قالب 52 رشته ورزشی در طرح اوقات فراغت این اداره مشغول به فعالیت هستند.

 

مسعود قمری رئیس اداره ورزش و جوانان محلات در گفتگو با خبرنگار صبح محلات گفت: اهداف اداره ورزش و جوانان محلات به نوعی همان اهداف وزارت خانه است که به صورت کوچک بومی شده در سطح شهرستان پیگیری می‌شود.

 

وی در ادامه افزود: در سال گذشته یکی از اولویت‌های وزارت ورزش و جوانان نمرکز بر روی ورزش همگانی در این راستا همگانی کردن ورزش بود که در همین راستا هئیت ورزش‌های همگانی محلات با تحقق 60 درصدی اهداف پیش بینی شده توانست جایگاه اول استان در توسعه ورزش همگانی را به خود اختصاص دهد.

 

قمری در ادامه بیان داشت: یکی از اهداف اصلی گسترش ورزش همگانی ابتدا جذب مردم به ورزش و در ثانی جذب افراد علاقه مند و مستعد به باشگاه‌ها و پیگیری علایق ورزشی خود در رشته‌های تخصصی است که در همین راستا محلات در سال گذشته توانست با رشد جذب 10 درصدی جوانان به ورزش و سازمان دهی کردن ورزشکاران جایگاه دوم در ورزش شهری و در جایگاه نخست ورزش روستایی را به خود اختصاص دهد.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان محلات در ادامه در خصوص فعالیت‌های ویژه تابستان و طرح اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در مجموعه خود گفت: با نزدیک شدن به فصل تابستان اداره ورزش و جوانان با برگزاری جلسات متعدد ضمن ارزیابی محیط‌های ورزشی شهرستان و شناسایی ظرفیت های موجود اقدام به رفع مشکلات موجود و همچنین انجام تبلیغات به صورت کلی و در همه رشته های ورزشی کرد و طبق آمار موجود در حدود 4000 نفر در قالب 52 رشته در باشگاه‌های ورزشی جهت گذران اوقات فراغت ساماندهی شده اند که طرح ویژه اوقات فراغت این اداره از 30 تیر ماه آغاز شده است.

 

 

قمری همچنین در خصوص برنامه ریزی اداره تابعه خود برای شناسایی ورزشکاران مستعد برای ورزش قهرمانی گفت: روسای فدراسیون‌ها و هیئت‌های ورزشی در راس هرم ورزش قهرمانی هستند و اداره ورزش و جوانان شهرستان تلاش کرده با شناسایی و معرفی افراد مستعد شرکت کننده در طرح تابستانی و ورزشهای همگانی به مسابقات استانی و حتی کشوری راه گشای ورود ورزشکاران به سطوح بالاتر و ورود به عرصه ورزش قهرمانی کشور باشد.

 

وی در خاتمه با اشاره به اعزام بیش از 80 تیم ورزشی به مسابقات استانی و کشوری در رشته های مختلف بیان داشت: یکی از راه‌های معرفی جوانان مستعد به تیم‌های ملی اعزام به مسابقات است و کارشناسان و مربی‌های اداره ورزش و جوانان شهرستان محلات در همین راستا و برای جلوگیری از کلاه برداری‌های احتمالی آماده مشاوره دادن به جوانان مستعد و جویای نام برای حضور در تیم‌های ملی و یا تیم های باشگاهی مطرح کشور هستند.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, اوقات فراغت, طرح تابستانی اوقات فراغت, اداره ورزش و جوانان محلات, رشته های ورزشی, ورزش همگانی, ورزش قهرمانی, محلات, خبر محلات, محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *