استقبال بیش از 1000 نفر ازی کلاسهای طرح اوقات فراغت اداره ارشاد اسلامی محلات

31 خرداد 1394 کد خبر : 988612919 | بازدید : 1883

صبح محلات_ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محلات از برنامه ریزی ویژه این اداره برای اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در سطح شهرستان خبرداد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، مهدی ملک محمدی در خصوص برنامه ریزی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محلات گفت: یکی از مهمترین وظایف ارشاد در حوزه اوقات فراغت شناسایی مخاطبن و ساختار شخصیتی افراد است.

 

وی در ادامه بیان داشت: اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، فعالان هنرهای تجسمی، خوشنویسان، بازیگران تاتر و نمایش، شعرا، ادباو نویسندگان و فعالان موسیقی از اعضای خانواده ارشاد هستند که ارشاد باید در همه کارها و فعالیت های خود باید همه این افراد و سلیقه‌ها را مد نظر داشته باشد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محلات در خصوص هدف از برگزاری کلاسهای مختلف اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان در مجموعه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محلات گفت: کلاسهای مختلف به منظور محتوی بخشیدن به اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، زمینه سازی جهت بروز و رشد استعداد ها، تقویت روحیه اجتماعی از طریق کار جمعی و همکاری در زمینه های مختلف کار و پژوهشی و ورزشی و پرورش نیروهای توانمند و بالقوه برگزار می‌شود.

 

ملک محمدی در ادامه افزود: در این حوزه ارشاد با دو مقوله فرهنگ و هنر در ارتباط است که در بخش فرهنگی کار به صورت تخصصی به 18 کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سطح شهرستان واگذار شده است که در این کانون‌ها کار به صورت متمرکز و تخصصی زیر نظر دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان فعالیت می‌کنند.

 

وی در ادامه افزود: در حال حاضر 14 کانون فرهنگی هنری در مساجد شهر محلات، 3 کانون در مساجد روستایی و 3 کانون در سطح شهر نیم‌ور در حال فعالیت هستند که در طول سال به اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری و قرآنی در سطح مساجد و محله‌ها مشغول هستند و به صورت تخصصی و به منظور پر کردن اوقات فراقت دانش آموزان در فصل تابستان از 20 خرداد لغایت 10 شهریور در مساجد فعالیت می‌کند.

 

رئیس اداره فرهنگی و ارشاد اسلامی شهرستان محلات همچنین اظهار داشت: در حوزه و مقوله هنری نیز تمامی رشته های مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و زیر نظر انجمن های هنری اداره ارشاد نیز به صورت تخصصی علاوه بر آموزش و فعالیت در طول سال، در ایام تعطیلات تابستان نیز به صورت ویژه و به منظور پر کردن اوقات فراغت فعالیت می‌کنند.

 

ملک محمدی در ادامه افزود: طبق آمار و اطلاعات موجود در کانون‌های فرهنگی هنوری مساجد بیش از 500 نفر جوان و نوجوان و در رشته‌های هنری و در انجمن های هنری نیز حدود 500 نفر در کلاسهای مختلف ثبت نام کرده اند.دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
پر بحث ترین ها