الحاق شبکه بهداشت و درمان محلات و دلیجان به خمین منتفی شد/میزان پرداخت حق ماموریت در شهرستان بسیار زیاد است/استان مرکزی در رتبه اول پاک دستی پزشکان کشور را دارد

12 خرداد 1394 کد خبر : 988612868 | بازدید : 13135

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات عنوان کرد: بحث الحاق شبکه بهداشت و درمان شهرستان‌های محلات و دلیجان به خمین با منتفی شدن استقلال دانشگاه علوم پزشکی خمین کاملا منتفی شده است.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حسن طاهر احمدی، همچنین با گلایه از دوتن از اعضای شورای شهر محلات گفت: من به صورت دوستان به این دوستان گفتم در صورت استقلال دانشکده علوم پزشکی خمین از اراک، ممکن است به علت بعد مسافت، بهداشت و درمان شهرستانهای محلات و دلیجان به از اراک جدا و به خمین الحاق شود.

 

وی در ادامه افزود: پس از این صحبت دوستانه بنده با آقایان شورای شهر متاسفانه شاهد انتشار مقاله و صدور نامه برای مخالفت با این طرح در سطح استان شدیم.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک همچنین در پاسخ به درخواست‌های ریاست شبکه بهداشت و درمان، فرماندار، رئیس بیمارستان و نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی گفت: بنده قولی را که نتوانم عملی کنم نمی‌دهم و بسیاری از درخواستهای شما که دستور وزیر را هم دارد به علت رد شدن توسط کارشناسان وزارت خانه کلا بدون نتیجه می‌ماند.

 

وی در ادامه در پاسخ به درخواست شبانه روزی شدن درمانگاه شهر نیم ور گفت: تخصیص امکانات برای شبانه روزی کردن درمانگاه شاخصه‌هایی دارد که متاسفانه شهر نیم ور هیچ کدام یک از این شاخصه ها را ندارد پس شبانه روزی کردن آن منتفی است اما دانشگاه علوم پزشکی اراک به فعال تر شدن این درمانگاه در حد توان کمک خواهد کرد.

 

طاهر احمدی همچنین با اشاره به معوقات کارکنان شبکه بهداشت و درمان گفت: معوقات تقریبا تا پایان سال 93 پرداخت شده است اما در محلات با وجود 13 خانه بهداشت و یک بیمارستان، 1میلیارد و 200 میلیون ریال حق ماموریت به نظر بسیار زیاد می‌رسد و این درحالی است که میزان پرداخت اضافه کاری در محلات نیز بیشتر از همه شهرهای استان است.

 

وی در پایان اظهار داشت: خوشبختانه در محلات و استان موضوع دریافت شیرینی و زیر میزی توسط پزشکان را تاکنون شاهد نبودیم و در معدود موارد نیز به شدت برخورد کرده ایم و به اعتراف مسئولین وزارت خانه استان مرکزی رتبه اول پاک دستی پزشکان را دارد.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, شهرستان محلات, محلات, خبر محلات, شبکه بهداشت و درما محلات, دانشگاه علوم پزشکی اراک

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *