استانی شدن انتخابات زمینه ورود پول های کثیف به عرصه انتخابات را فراهم می‌کند

5 اردیبهشت 1394 کد خبر : 988612745 | بازدید : 2376

 

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: استانی شدن انتخابات مزایا و معایب فراوانی دارد و طرح ارسالی به کمسیون با طرح فعلی تفاوتهای اساسی دارد.

 

به گزارش صبح محلات، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفتگو با خبرنگار ما در تکمیل سخنان خود گفت: یکی از بزرگترین معایب طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی جدایی نمایندگان از مردم است و با توجه به این که نمایندگان حلقه واسط بین حاکمیت و مردم هستند، اجرای این طرح به ارتباط نزدیک مردم و مسئولین آسیب خواهد زد.

 

وی در ادامه گفت: از دیگر معایب این طرح عدم توجه به مناطق محروم است و با توجه به این که عمده امکانات موجود در مناطق محروم توسط نمایندگان پیگیری شده است، این طرح موجب توجه بیشتر نمایندگان به سمت کلان و موجب محرومیت بیش از پیش مناطق محروم می‌شود.

 

سلیمی همچنین افزود: اجرایی شدن طرح انتخابات استانی از حضور نخبگان جدید به مجلس جلوگیری می‌کند چرا که مردم عموما به افراد سرشناس رای خواهند داد و ورود نخبگان جدید به عرصه های کلان با مشکلات متعدد مواجه خواهد شد.

 

وی توجه ویژه نمایندگان به وظیفه اصلی خود یعنی قانون گذاری را یکی از مزایای طرح دانست و گفت: در حال حاضر نمایندگان نقش تدارکات چی را برای شهرها و حوزه های انتخابی خود بازی می‌کنند و با استانی شدن انتخابات، نمایندگان به سمت وظایف خود یعنی قانون گذاری و نظارت بر عملکرد مسئولین حرکت خواهند کرد.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی جلوگیری از بد اخلاقی های انتخاباتی را از دیگر مزایای این طرح دانست و گفت: در صورت اجرای این طرح موضوع دروغ پراکنی، تهمت و تخریب کاندیداها و خرید و فروش رای در شهرستانها موضوعیت نخواهد داشت، زیرا امکان تخریب یک نماینده در سطح کل استان بسیار سخت و بعید می‌باشد.

 

سلیمی در پایان گفت: اجرای این طرح موجب افزایش هزینه تبلیغات در کل استان خواهد شد و کسانی که با کانون های قدرت و ثروت در ارتباط هستند به راحتی می‌توانند هزینه های تبلیغات را تامین کنند که این امر خود زمینه ساز ورود پول های کثیف به عرصه انتخابات کشور است.

 

انتهای پیام/ع.ی
تگها: صبح محلات, شهرستان محلات, نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی, انتخابات استانی, پول کثیف, تبلیغات انتخاباتی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *