تاسیس شهرک ماهیان زینتی محلات جز اولویت های شیلات ایران است

2 اردیبهشت 1394 کد خبر : 988612735 | بازدید : 2384

 

 

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران گفت: تاسیس شهرک ماهیان زینتی شهرستان محلات جز اولویت های کاری این نهاد در سال جاری می باشد.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از پانا، حسین عبدالحی امروز در دیدار با فرماندار محلات با بیان این موضوع افزود: تاسیس شهرک ماهیان زینتی شهرستان محلات به دلیل موقعیت جغرافیایی آن و آماده بودن زیرساخت های لازم از جمله جاده و تاسیسات زیربنایی جز اولویت های سازمان شیلات ایران می باشد.

 

وی ادامه داد: این شهرک به دلیل پتانسیل های بالا شهرستان محلات در زمینه تولید ماهیان زنیتی به سرعت به ثمر خواهد نشست و درآمد زا خواهد بود که در این بین استفاده از ظرفیت شرکت شهرک های کشاورزی کشور و کمک سرمایه گذاران بخش خصوص دو راهکار موجود در این زمینه است.

 

مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی نیز گفت: شهرستان محلات در سال 93 با تولید 48 تن ماهی قزل آلا و کپور 2 درصد از سهم استان مرکزی را به خود اختصاص داده است.

 

حسن اکبری ادامه داد: محلات با تولید 10 میلیون قطعه ماهی زینتی در سال گذشته با کسب 85 درصد از میزان تولید استان موفق به کسب رتبه اول در این زمینه شد و افتتاح ساختمان ایستگاه تحقیقات ماهیان زینتی محلات، احداث شهرک ماهیان زینتی محلات و استفاده بهینه از استخرهای گلخانه ای موجود در سطح شهرستان از جمله برنامه های این نهاد در سال جاری می باشد.

 

وی ادامه داد: سالانه با فعال سازی 10 درصد از ظرفیت استخرهای گلخانه ای امکان برداشت 2700 تن ماهی در دسترس می باشد که امیدواریم با تعامل دیگر نهادها این اتفاق در سال جاری به وقوع بپیوندد.

 

در ادامه فرماندار شهرستان محلات با تشریح پتانسیل های محلات گفت: این شهر به دلیل مزیت های موجود آن از ظرفیت اقتصادی مناسبی برای سرمایه گذاری برخوردار می باشد.

 

سید احمد سجادی افزود: در حوزه ماهیان زینتی احداث 21 قطعه در شهرک 10 هکتاری ماهیان زینتی محلات پیش بینی شده است که این کار در اولویت برنامه های کاری شهرستان در سال جاری قرار دارد.

 

وی ادامه داد: در صورت اختصاص 10 میلیارد ریال اعتبار توسط سازمان شیلات این شهرک ظرف مدت 6 ماه قطعه بندی و با توجه به آماده بودن اقدامات و تاسیسات زیربنایی شهرک به افراد متقاضی واگذار خواهد شد.دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *