بی حرمتی به حجاج نشان یاغی‌گری عربستان است/مخالف اصل توافق نیستیم

21 فروردین 1394 کد خبر : 988612691 | بازدید : 3111

امام جمعه محلات؛ عربستان طاغی، یاغی و جنایتکار شده است که به حجاج مسلمان که میهمانان آنها نیز هستند بی احترامی می‌کنند.


به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خود با اشاره به بی احترامی و حرمت شکنی حجاج ایرانی توسط مامورین سعودی گفت: اهانت و بی‌حرمتی مامورین آل سعود به حجاج ایرانی دارای سابقه ای دیرینه است که متاسفانه این بار به شکی دیگر صورت گرفته است.

 

وی در ادامه افزود: آل سعود با تجاوز به خاک یمن و کشت کشتار زنان و کودکان بی‌گناه یاغی گری و طغیان را به سر حد خود رسانده است.


امام جمعه محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود اضهار نظر های متعدد در خصوص بیانیه لوزان از طرف صاحب نظران، این اضهار نظر ها را نشان از وجود ثبات سیاسی و آزادی بیان در داخل کشور دانست و گفت: در حالی که به همه نظرات احترام میگذاریم فصل الخطاب برای ما بیانات رهبری ست و درخواست ها و مطالبات ایشان نیز مطالبات برحقی است.


ربانی با اشاره به بیانات رهبری گفت: دستاوردهای هسته‌ای یک چیز بسیار با ارزش است و ممکن است ما برخی از محدودیت ها را قبول کنیم اما فناوری هسته ای باید باقی بماند و اگر قرار باشد کل دستاورد را از دست بدهیم چه نیازی به مذاکره کردن است.


وی با اشاره به شیطنت غربی ها در خصوص مذاکرات و تحریم ها گفت: بر طبق سخنان رهبری و رییس جمهورتمامی تحریم ها باید در همان روز اول توافق و به صورت یک جا برداشته شود و هر روندی غیر این پذیرفته و قابل قبول نیست.


امام جمعه محلات همچنین با اشاره به برنامه غرب برای بازرسی از مراکز نظامی و امنیتی گفت: دشمنان ما می‌خواهند به بهانه نظارت و بازرسی های هسته‌ای به حریم دفاعی و امنیتی ما وارد شوند و هدف آنها از ورود به حریم دفاعی و امنیتی ما کشف اسرار نظامی و دفاعی ما و خنثی کردن بنیه دفاعی ماست.


ربانی همچنین ضمن عرض خسته نباشید به اعضای تیم مذاکره کننده ایران گفت: ما مخالف اصل توافق نیستیم اما توافقی قابل قبول است که در درجه اول حافظ منافع ملی ما و در درجه دوم حافظ عزت کشور باشد و حقیقتا مذاکره با افراد زیاده خواه کار بسیار دشواری ست.


امام جمعه محلات همچنین با اشاره به نزدیکی به پایان مهلت ثبت نام برای ورود به حوزه‌های علمیه ضمن انتقاد از استقبال اندک مردم محلات از حضور در حوزه علمیه محلات گفت: ورود به حوزه‌ی علمیه و تحصیل علوم دینی یک تکلیف الهی ست که اجر و پاداش فراوانی نیز دارد و قطعا کسی که برای رضای خداوند وارد این کار شود، خداوند خود کفایت زندگی او را پذیرفته است.
تگها: صبح محلات, شهرستان محلات, امام جمعه محلات, بی احترامی به حجاج, توافق هسته ای, مذاکرات هسته ای

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *