صدور بیانیه مشترک هسته ای نتایج مثبت متعددی را برای ما در پی داشت

14 فروردین 1394 کد خبر : 988612666 | بازدید : 2027

 

امام جمعه محلات ضمن تقدیر و تشکر از مقاومت و ایستادگی اعضای تیم مذاکره کننده گفت: در حال حاضر یک بیانیه مشترک داریم که تا توافق نهایی فاصله دارد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه های نماز جمعه این هفته خود با اشاره به سالروز وفات حضرت ام البنین و روز تکریم مادران و همسران شهداء گفت: درود خداوند بر مادران که با تربیت صحیح اسلامی فرزندان خود را برای دفاع از دین خداوند آماده کردند و ایمان، صبر، استقامت و باور موجبات آمادگی فرزندان خود برای حضور در جبهه های مبارزه با استکبار را فراهم کردند.

 

وی همچنین با اشاره به آغاز فعالیت های کاری سال جدید از فردا پس از تعطیلات نسبتا طولانی گفت: مسئولین اجرایی نظام و شهرستان باید توجه ویژه ای به رفع نیازها و کمبود های مردم کنند و تمام انرژی و فکر و ذکر خود را در راستای خدمت به مردم صرف کنند.

 

ربانی با اشاره به شعار انتخابی مقام معظم رهبری برای سال جدید گفت: برای برداشتن گامهای بلند پیشرفت در زمینه های مختلف نیازمند همدلی و همراهی مردم و دولت هستیم و توجه به نیازها، آرمانهای مردم انقلابی و شهداء و دستاوردهای آنها برای دولت ها لازم و ضروری است و مردم هم تا زمان پایبندی دولت به این آرمانها از آن حمایت خواهند کرد و پیروزی بر دعا شمن با همدلی و همزبانی دولت و ملت میسر میشود.

 

وی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از ایستادگی و مبارزه دیپلماتیک و سخت و نفس گیر تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: چیزی که در حال حاضر موجود است یک بیانیه است و باید ببینیم در توافقنامه جامع و نهایی چه چیزی محقق میشود و ما هنوز به نتایج مورد نظر خود نرسیده ایم و امیدواریم تمام موارد موجود در این بیانیه در توافقنامه نهایی نیز درج گردد.

 

امام جمعه محلات با تقدیر و تشکر از ایستادگی وزیر امور خارجه گفت: در این جنگ دیپلماتیک همانند مبارزه در جنگ تحمیلی و جنگ و مبارزه اقتصادی ایران در یک طرف و تمام دنیا در طرف دیگر و مقابل ایران ایستاده بود و اعتراف رئیس جمهور آمریکا به بی فایده بودن تحریم ها برای جلوگیری از پیشرفت هسته ای کشور نتیجه همین ایستادگی ها و مبارزه ها بوده است.

 

ربانی در ادامه گفت: اگر ما ملتی باشیم که یاور خداوند باشیم قطعا نصرت خداوند شامل حال ما خواهد شد.

 

وی در ادامه اظهار داشت: صدور همین بیانیه مشترک نیز نتایج مثبتی در پی داشت و ثمره استقامت و مقاومت ملت ایران در سایه ارشادات و مقاومت تیم مذاکره کننده در مقابل زیاده خواهی های غرب و پافشاری بر روی حقوق مردم ایران بوده است.

 

امام جمعه محلات یکی از نتایج مثبت صدور بیانیه مشترک را تثبیت قدرت نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: جهانیان امروز ایران را به عنوان یک قدرت جهانی و منطقه ای پذیرفته اند و توجه به چرایی قبول مذاکره  از طرف دشمنان بخصوص آمریکا لازم و ضروری. 

 

ربانی مذاکرات ایران را برای حق مسلم خود دانست و گفت: آنچه که ما بر سر آن مذاکره میکنیم حقی ست که از ما گرفته شده و ظلمی ست که به ما روا داشته شده است و استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای حق همه ملت هاست.

 

وی در پایان توجه ویژه به متن بیانیه را لازم و ضروری دانست و گفت: اگر توافقی صورت نمیگرفتم بازهم ما چیزی را از دست نداده بودیم چرا که تحریم آخرین حربه آمریکا برای مقابله با ایران بوده است.

 دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات