فاکتور سازی مشکل اصلی نظارت بر قیمت ها در محلات

21 اسفند 1393 کد خبر : 988612624 | بازدید : 3757

صبح محلات: فاکتور سازی مشکل اصلی نظارت بر قیمت ها

 

در حالی که تعداد زیادی از مردم محلات برای خرید شب عید به شهرهای دیگر مسافرت می‌کنند بازاریان حاضر به فروش ارزان جناس و جذب مشتری نیستند.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، در حالی که بازار اکثر شهرهای کشور در این روزهای پیایانی سال و خرید عید از رونق خوبی برخوردار است به رسم سالهای اخیر کسبه محلات از خرید مردم از دیگر شهرها گلایه مند هستند و گرانی اجناس از قول مردم را به علت عدم استقبال مردم در خرید از شهرستان و خرید مردم از دیگر شهر ها می‌دانند.

 

در مقابل این دیدگاه مردم معتقدند عدم وجود تنوع در کالا بخصوص در پوشاک و گرانی بیش از اندازه در کلیه صنوف محلات آنها را مجبور به تحمل رنج سفر و خرید از بازار دیگر شهرها بخصوص قم و تهران می‌کند.

 

موسوی رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان محلات در گفتگو با خبرنگار صبح محلات گفت: معرفی شهرستان محلات به عنوان گران ترین شهر استان شایعه‌ای بیش نیست، اما قیمت کالا بخصوص پوشاک در شهرستان نسبت به دیگر شهرها بالاتر است.

 

وی در ادامه گفت: کسبه تمایلی به گران فروشی ندارند اما بر اساس تقاضای مردم شهرستان بخصوص در مورد خرید میوه، در انتخاب میوه درجه یک و اصطلاحا گل میوه و متاسفانه فاکتور سازی در صنف پوشاک را موجب گران فروشی در محلات دانست.

 

موسوی در خصوص فاکتور سازی در کسبه محلات گفت: متاسفانه عده زیادی از کسبه محلات دو عدد فاکتور یکی برای ارائه به بازرس و دیگری برای خود تهیه می‌کنند و تا زمانی که نظام مالیاتی کشور اصلاح نشود مشکل فاکتور سازی نیز حل نخواهد شد.

 

وی با اشاره به بازدارنده نبودن جرایم گفت: سزای گران فروشی نخریدن است و وقتی مردم به علت گرانی خرید نکنند معمولا کسبه مجبور به فروش با قیمت ارزان تر و سود پایین تر هستند که متاسفانه کسبه محلات در زمان رکود بازار و مراجعه مردم به دیگر شهرها جهت خرید اجناس باز هم حاظر به فروش اجناس با قیمت پایین تر و سود کمتر نیستند.

 

ریاست اداره تعزیرات محلات همچنین افزود: وجود عده ای افراد متمول و خرید اجناس با هر قیمتی کسبه محلات را به فروش اجناس با قیمت‌های بالا عادت داده است و به همین دلیل حاضر به عدول از قیمت های خود و مثلا راه اندازی حراجی نیستند.

 

وی در پایان گفت: اداره تعزیرات محلات به همراه بازرسان اصناف، بهداشت، دامپزشکی و اداره صنعت، معدن و تجارت همه تا 15 فروردین ماه به صورت مستمر و مرتب از واحد های صنفی محلات بازرسی خواهند کرد و در صورت مشاهده هر گونه تخلف به شدت با متخلفین برخورد خواهند کرد.
تگها: صبح محلات, تعزیرات حکومتی محلات, گران فروشی, محلات, فاکتور سازی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *