صحنه مقاومت صحنه عزت ملت ایران است وصحنه مذاکرات نیز صحنه عزت وافتخار ملت ایران خواهد شد

6 آذر 1393 کد خبر : 988612476 | بازدید : 5894

صبح محلات: دکتر سراج تحلیل گر مسائل استراتژیک

دکتر سراج تحلیل گر مسائل استراتژیک در جمع بسیجیان محلات گفت: محور مقاومت و محور ایران گستره‌ای از دریای سرخ تا دریای مدیترانه را شامل می‌شود که شرایط بسیارعالی برای انقلاب اسلامی درمنطقه بوجودآورده است و ایران را در یک حالت برتری استراتژی نسبت به رغبا خود قرار داده است.

 به گزارش صبح محلات به نقل از روابط عمومی سپاه ناحیه محلات، دکتر رضا سراج تحلیل گر و کارشناس ارشد سیاست استراتژیک گفت: امروزه فرهنگ عاشورایی که عامل شکل گیری انقلاب اسلامی بود با مولفه‌های ظلم ستیزی، ارزش گرایی و ایثارگری در قالب فرهنگ مقاومت درمنطقه خاورمیانه و جهان اسلام عمق پیدا کرده و جغرافیای این فرهنگ نیز روز به روز در حال توسعه وگسترش می باشد.

 وی در ادامه گفت: امروز انقلاب اسلامی شرایط بسیارخوبی پیداکرده است دردوغالب "مقاومت اسلامی"که شامل نیروهای درحال مبارزه با رژیم صهیونیستی در کشورهای فلسطین و لبنان و "محورایران"که شامل کشورهای عراق و سوریه می‌باشد و با توجه به اتفاقاتی که در کشور یمن درحال وقوع است، درآینده نزدیک این کشور نیز به این محور اضافه خواهد شد.

 این تحلیل گر مسائل استراتژیک در ادامه گفت: یک نگاه اجمالی به این تحولات نشان می دهد که محور مقاومت و محور ایران گستره‌ای از دریای سرخ تا دریای مدیترانه را شامل می‌شود که شرایط بسیارعالی برای انقلاب اسلامی درمنطقه بوجود آورده است و ایران را در یک حالت برتری استراتژی نسبت به رغبای خود در منطقه مانند ترکیه وعربستان و فرا منطقه‌ای مانند آمریکا و ایادی آنها قرارداده است.

وی در ادامه گفت: این برتری استراتژیک ما در منطقه، همان وعده الهی بود که امام راحل به ما وعده داده بود وعده ای که درآن امام راحل فرمودند: "من بااطمینان می گویم اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواخد کرد و اسلام ابر قدرتها را به خاک مذلت می کشاند"و ما امروز خدا را شاکریم که در این برهه  نظاره گر تحقق بیانات امام(ره) هستیم.

دکتر سراج در ادامه گفت: شرایط کنونی انقلاب اسلامی شرایط بسیار عالی است و محور مقاومت در لبنان و فلسطین با الهام گرفتن از رزمندگان 8 سال دفاع مقدس در جنگهای 33 روزه و 50 روزه جایگاه پنجمین ارتش قدرتمند دنیا را به سیزدهمین تقلیل داند و ما باید برای اندازه گیری قدرت ایران به این شاخصه ها توجه کنیم.

وی با اشاره به وجود مشکلات عدیده در حوزه فرهنگ واقتصاد گفت: با وجود تمامی مشکلاتی که مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند،  ولی شاخصه های قدرت انقلاب اسلامی همچنان برتری استراتژیک انفلاب اسلامی را نسبت به همه بازیگران منطقه ای نشان داده و می‌دهد و امروه درجنگ نیابتی دشمن اذعان می کند که از ایران شکست خورده است.

این کارشناس مسائل استراتژیک در ادامه گفت: در محور ایران شکل گیری دولت شیعه در عراق پدیده ای حائز اهمیت است و امروزه فرهنگ عاشورا زنان و مردان را از استرالیا، آمریکا و سایر نقاط جهان روانه ی عراق و زیارت اریعین می‌کند واین موضوع درنظردشمن دارای اهمیت بسیار بالایی است.

وی در ادامه گفت: همچنانی که آمریکا نتوانست در محورهای مقاومت وایران، انقلاب اسلامی را محار کند به فضل الهی و با توجه به وعده رهبر انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) که فرمودند:"امریکایی‌ها و کشورهای استعمارگر جمع شده بودند تا ایران را به زانو در بیاورند ولی نتوانستند و من بعدازاین هم نخواهند توانست"نمی توانند ایران راشکست دهند.

و در پایان گفت: در ماه‌های گذشته مردم ایران فهمیدند که نمی‌شود به آمریکا و کشورهای سلطه گر اعتماد کرد و نمی‌شود سرنوشت انقلاب و اسلام را به سرنوشت مذاکرات گره زد و صحنه مقاومت صحنه عزت ملت ایران است و انشاء‌الله صحنه مذاکرات نیز صحنه عزت وافتخار ملت ایران خواهد شد.
تگها: صبح محلات, دکتر سراج, رضا سراج, تحلیل گر مسائل استراتژیک, مذاکرات هسته ای, محور مقاومت, محور ایران, هفته بسیج, بسیجیان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *