بسیج در عرصه فرهنگی باید راهنمای مردم باشد

1 آذر 1393 کد خبر : 988612457 | بازدید : 2659

صبح محلات: بسیج در عرصه فرهنگی باید راهنمای مردم باشد

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش: بسیج باید با ورود به عرصه های فرهنگی و با جذب حداکثری و با روحیه "اشدا علی الکفار رحما بینهم"جوانان کشور را راهنمایی کند.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، امیر سرتیپ گلفام رئیس بنیاد حفظ آثار و شر ارزش های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز با حضور در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی، انتظامی و بسیجیان شهرستان که به مناسبت آغاز هفته بسیج در سپاه ناحیه محلات برگزار شد گفت: انقلاب اسلامی، نتیجه 15سال مجاهدت امام خمینی(ره) است و امنیتی که کشور ما در حال حاضر در منطقه از آن برخوردار است مرهون همین انقلاب اسلامی ست.

 

وی در ادامه گفت: بسیج دردوران هشت سال دفاع مقدس در یک زمینه بیشتریین فعالیت را داشته است وآن هم عرصه جهاد و شهادت بوده است که به صورت روحیه وتفکر بسیجی در یکایک آحاد جامعه رسوخ کرده بود و به صورت یک فرهنگ شکل گرفت.

 

وی با اشاره به مجاهدت های مردم در هشت سال دفاع مقدس گفت: این مجاهدت صرفا برای شهید شدن و رسیدن به فوز عظیم شهادت نبود، بلکه برای رسیدن به پیروزی بود و اراده و توکل بود که در 8 سال دفاع مقدس به کمک و یاری رزمندگان آمد و اگر این اراده و توکل نبود قطعا کار برای ما مشکل می شد.

 

امیر گلفام در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) در مورد بسیج گفت: مقام معظم رهبری بهترین تعابیر را برای بسیج و بسیجیان بکار می‌برند که ازآن جمله: حضور با نشاط، پاکترین انسانها، ایمان عاشقانه، حرکت منطقی وعمیق اسلامی، تلاش وجهاد مخلصانه، مغزمتفکر، الگوی اخلاق اسلامی و احترام و محبت از نظر من زیبا ترین این تعابیر است.

 

وی همچنین افزود: امروز بسیج مأموریت سنگین ترو سخت تری نسبت به دوران دفاع مقدس دارد که آن مأموریت فرهنگی است، عرصه جنگ سخت از ما فاصله گرفته است چرا که، اقتدارنیروهای مسلح  ما در حوزه دفاعی به گونه ای بوده است که بازدارندگی کاملی نسبت به دشمنان دارد ولی دشمنان هنوز هم از فکر حمله نظامی بیرون نیامده اند بلکه ایران را آنچنان قوی و مقتدر می‌دانند که جرأت حمله نظامی را ندارد و می‌داند که اگر دست به حمله نظامی بزنند آسیبهای بسیار سنگینی خواهند دید و امروز در حوزه دفاعی چه ارتش و چه سپاه دارای سبک می‌باشد.

 

وی در پایان گفت: بسیج باید با ورود به عرصه های فرهنگی و با جذب حداکثری و با روحیه "اشدا علی الکفار رحما بینهم"جوانان کشور را راهنمایی کند.
تگها: صبح محلات, شهرستان محلات, صبحگاه مشترک, هفته بسیج, امیر سرتیپ گلفام

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *