آمادگی بسیج مایه یاس دشمنان شده است

30 آبان 1393 کد خبر : 988612453 | بازدید : 2718

 

امام جمعه محلات در خطبه های نماز جمعه با اشاره به آغاز هفته بسیج گفت: آمادگی بسیج در گذشته و حال دشمنان را از ما مأیوس کرده است.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت السلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه های این هفته نماز جمعه محلات با اشاره به آغاز هفته بسیج و سالروز تشکیل بسیج به فرمان حضرت امام خمینی(ره) گفت: امام(ره) با ظرافت خاصی با دستور تشکیل بسیج بیست میلیونی مردم را برای مقابله با تجاوزات دشمن آماده کردند، بسیجی که با آمادگی خود در گذشته و در حال دشمنان را از این کشور و نظام و انقلاب مأیوس کرده است.

 

وی در ادامه گفت: بسیج شجره طیبه و دارای والاترین جایگاه است و ارزشهای موجود در آن برای عزت ملی، ماندگاری نظام و پایداری ما در مقابل دشمنان نقشی حیاتی دارد.

 

حجت الاسلام ربانی در ادامه افزود: در ابتدای فرمان برای تشکیل بسیج، نگاه به بسیج سیاسی و نظامی بود اما بعد تشکیل آن بسیج خیلی سریع از حالت نظامی و سیاسی خارج و به یک تشکل فرهنگی تبدیل شده است و بسیج در حال حاظر یک فرهنگ است.

 

وی در ادامه با اشاره به بیانات رهبری در خصوص بسیج و بسیجیان گفت: بسیج یک ف هنگ است و بسیجی یعنی پیشرو بودن در تمامی عرصه ها و مردم به بسیج به عنوان یک فرهنگ برگرفته از فرهنگ اسلامی ناب محمدی نگاه میکنند.

 

وی بسیج را مایه عزت کشور و نظام دانست و گفت: در همین فرهنگ و مکتب بسیج انسانهایی تربیت شدند که در راه حفظ اسلام، نظام و کشور از جان و مال خود گذشتند و به مظاهری برای ایثار، مقاومت و از خود گذشتگی تبدیل شدند.

 

وی در پایان بخش اول سخنان خود گفت: با توجه به جنگ امروز که جنگ فرهنگی است، نگاه به بسیج باید فرهنگی باشد و بسیج امروز به واسطه راه بری های مقام معظم رهبری به خوبی در عرصه فرهنگی وارد شده است و حلقات صالحین نمونه بارزی از همین برنامه ریزی فرهنگی است.

 

وی در بخش دوم سخنان خود با اشاره به ادامه مذاکرات هسته ای گفت: آمریکا تمایلی ندارد فشار تحریم ها از ایران برداشته شود و برنامه هسته ای تنها بهانه ای بیش نیست و در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای بازهم بهانه ای دیگر برای تحریم پیدا خواهد کرد.

 

 



دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *