سوابق مدیریتی وزیر پیشنهادی علوم شناخته شده نیست

22 آبان 1393 کد خبر : 988612433 | بازدید : 3034

 

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:مجلس آمادگی ارائه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی دولت را دارد اما این به این معنا نیست که به هر کسی رأی اعتماد داده شود.

 

به گزارش صبح محلات، حجت الاسلام علیرضا سلیمی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی دیارآفتاب، در رابطه با چهارمین گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم گفت:هنوز رزومه و برنامه های او را ندیده ام پس از بررسی رزومه و سوابق درباره ی ایشان قضاوت می کنیم.
 
سلیمی ادامه داد: متأسفانه رئیس جمهور طبق روال قبلی با مجلس هیچ مشورتی نکرده است و وزیر پیشنهادی فعلا به لحاظ سوابق مدیریتی فرد ناشناخته ای است و ما باید کل سوابق مدیریتی، برنامه ها و توان مدیریتی وی را بررسی کنیم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص پایان مهلت اداره وزارت علوم تا پایان آبان ماه توسط سرپرست، افزود: مجلس آمادگی ارائه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی دولت را دارد اما این به این معنا نیست که هر کسی هر مشکلی داشت، مجلس به او رأی دهد. اگر کسی سوابق مدیریتی ضعیف، برنامه های ضعیف یا مشکلات دیگری داشته باشد قطعا مجلس موضع خواهد گرفت.

وی تأکید کرد: مجلس در مورد انتخاب وزیر علوم شاخص هایی دارد و وزیر محترم علوم باید یک فرد علمی، شناخته شده، فنی، مدیر و دارای برنامه باشد.

سلیمی خاطر نشان کرد: از آنجا که مسأله دانشگاه ها حساس است وزیر علوم باید فردی باشد که دانشگاه ها را به آشوب نکشاند. فخرالدین احمدی دانش آشتیانی به عنوان چهارمین وزیر پیشنهادی علوم دولت یازدهم معرفی شده است.

قبل از دانش آشتیانی، میلی منفرد، فرجی دانا و نیلی احمدآبادی گزینه های پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم بودند که تنها فرجی دانا توانست رأی اعتماد کسب کند که او هم در مرداد ماه استیضاح شد.

هرچند تا آخرآبان ماه فرصت سه ماهه اداره وزارت علوم توسط یک سرپرست به پایان می‌رسد اما نمایندگان مجلس در این مورد معتقدند باید فردی که شایستگی های لازم و سوابق مدیریتی، اجرایی، علمی و پژوهشی کافی دارد وزارت علوم را در دست گیرد.
 
انتهای پیام/ش
تگها: وزیر پیشنهادی علوم, نماینده مجلس, کمسیون آموزش و تحقیقات, صبح محلات, علیرضا سلیمی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *