برهنگی در مجلس عزا توهین به مقام سید الشهداء است

10 آبان 1393 کد خبر : 988612407 | بازدید : 2640

صبح محلات: برهنگی در مجلس عزا توهین به مقام سید الشهداء است

 

بسیاری از هیئت های مذهبی محلات در اطاعت از خواست و توصیه رهبر معظم انقلاب، مراسم امسال محرم را به شکل دیگری برگزار می کنند و از برهنه شدن در مجالس سینه زنی اجتناب می کنند.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، مسئولین هیئات مذهبی شهرستان محلات ضمن اعلام اطاعت از توصیه مقام معظم رهبری در خصوص اجتناب از برهنه شدن در مجالس سینه زنی، برهنه شدن در مجلس عزای سید شهداء را نیز بی احترامی به مقام امام حسین می‌دانند.

 

مهدی حضوری مسئول هیئت مسجد القائم(عج) محلات که از با سابقه ترین هیئات مذهبی شهرستان محلات است و بیش از 100 سال قدمت دارد در این خصوص گفت: این هیئت با گذشت بیش از 100 سال از تاسیس آن در شهرستان همچنان به سبک سنتی عزا داری می‌کند و هیچ کس در مجلس سینه زنی چه داخل مسجد و چه خارج از مسجد برهنه نمی‌شود.

 

وی در ادامه با اشاره به تقدیم تعداد زیادی شهید از این هیئت در دوران دفاع مقدس گفت: این مسجد و هیئت از هیئت‌های پیشگام در شهرستان است و در این خصوص نیز ضمن لبیک گفتن به سفارش رهبری همچون سالهای گذشته، از برهنه شدن عزا داران در مجلس سینه زنی ممانعت خواهد شد.

 

مرتضی یارمحمدی مسئول هئیت جوانان مسجد امیر المومنین(ع) شهرک امام خمینی(ره) در این خضوض گفت: تا چند سال قبل تعداد معدودی از جوانان و میان داران هیئت به صورت برهنه اقدام به سینه زنی می‌کردند و با برنامه ریزی صورت گرفته ضمن تهیه زیرپوش های متحد الشکل مشکی منقش به نام سید الشهداء و ابالفضل العباس از برهنه شدن در مجلس جلوگیری شده است.

 

وی در ادامه گفت: استارت این حرکت از دو سال پیش در این مسجد و هیات زده شد و به حمد الله با فرهنگ سازی مناسب کسی اقدام به برنه شدن در مسجد نمی‌کند.

 

مسئول هیئت انصار المهدی(عج) محلات نیز با اشاره به فصل الخطاب بودن سفارشات و بیانات رهبری گفت: دست اندر کاران و عزاداران هیئت ما از معدود هیئتهایی هستند که فقط در داخل تکیه به سینه زنی و عزا داری می‌پردازند و در همان سینه زنی نیز تنها از سبک های سنتی و اصیل استفاده میکنند و هیچ کس نیز به خاطر احترام به سید الشهداء برهنه نمی‌شود.

 
تگها: صبح محلات, شهرستان محلات, محلات, حرمت سینه زنی, برهنگی در مجلس عزا, سفارش رهبری

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *