امیرآبادی: مجمع نمایندگان قم پیگیر الحاق محلات و دلیجان به استان قم است

7 مهر 1393 کد خبر : 988612344 | بازدید : 3456

صبح محلات: الحاق محلات و دلیجان به استان قم

 

"احمد اميرآبادی فراهانی" از موافقت و پیگیری الحاق محلات و دلیجان به استان قم در مجمع نمایندگان این استان خبر داد.

به گزارش صبح محلات،"احمد امیرآبادی فراهانی" یکشنبه شب در نشست با خبرنگاران افزود: مجمع نمایندگان استان قم با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا آشتیانی دیگر نماینده قم برگزار شد و مصوباتی خوبی در زمینه الحاق شهرهای دلیجان و محلات به استان قم داشتیم.

وی در ادامه اظهار داشت: در جلسه مجمع نمایندگان قم همچنین در مورد الحاق شهرهای دلیجان و محلات به قم بحث و تبادل نظر و قرار بر آن شد که مذاکرات لازم از سوی نمایندگان با وزیر کشور برای الحاق این دو شهر به استان قم انجام شود.

وی با بیان این که مردم شهرهای دلیجان و محلات علاقه زیادی به پیوستن به استان قم دارند، گفت: دلیجان و محلات در مسیر خط لوله انتقال آب سرشاخه های دز به قم قرار دارند و الحاق این دو شهر باعث می شود که حوزه قضایی و انتظامی این دو شهر به قم اضافه شده و نظارت استان بر خارج شدن آب از مسیر اصلی اش قوی تر شود.

امیر آبادی بیان داشت: با اضافه شدن محلات و دلیجان به قم، مساحت سرزمینی این استان دو برابر می شود و این در حالی است که تنها 60 هزار نفر به جمعیت استان قم اضافه خواهد شد.

وی همچنین در مورد الحاق شهرهای ساوه و تفرش به قم نیز گفت: الحاق این دو شهر در اولویت ما نیستند اما نمایندگان این شهرها و اهالی آنها می توانند راسا اقدامات خود را انجام دهند.

"حجت الاسلام علی بنایی قمی"نماینده سابق قم در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه مورخ 3 خرداد 91 با سایت خبری فردو نیوز "احمدی نژاد" رئیس جمهور سابق را مخالف این الحاق عنوان کرده بود.

وی در این مصاحبه میگوید: زمانی که حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی به عنوان وزیر کشور فعالیت می‌کرد، الحاق این شهرها به استان قم قوت گرفت و حتی در کمیسیون سیاسی هیئت دولت مورد بررسی و تائید قرار گرفت و زمانی که این طرح مسیر طبیعی خود را طی می‌کرد احمدی نژاد در سفر استانی که به استان مرکزی داشت، به دلایلی که ذکرش بی‌فایده است با این طرح مخالفت کرد.

وی در همان مصاحبه ندای جدایی مردم این شهرها از استان مرکزی را حق طبیعی آنها عنوان کرده و میگوید: اگر مسئولان به فکر خواسته‌های مردم هستند باید این طرح را اجرایی کنند.

لازم به ذکر است، یکی از خواسته های چندین ساله مردم محلات و دلیجان که بارها و در ادوار و دولت های گذشته با امضاء طومار و پیگیری مسئولین شهرستان به اطلاع مسئولین کشوری رسیده الحاق این شهرستان ها به استان قم بوده است.

مردم و مسئولین شهرستان محلات بر این باورند که مسئولین استان مرکزی در سالها و ادوار گذشته در حق این شهرستان اجحاف کرده اند از همین رو خواستار جدا شدن از این استان و پیوستن به استان قم هستند.
تگها: صبح محلات, شهرستان محلات, الحاق به استان قم, الحاق محلات و دلیجان به استان قم, مجمع نمایندگان قم

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *