رهبری که مردم را بسوی خداوند هدایت کند از نعمت های الهی است

25 شهریور 1393 کد خبر : 988612314 | بازدید : 4050

 

حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات، امامت و رهبری از نعمت های الهی است و شکر این نعمت در پیشگاه خداوند تنها با اطاعت از سخنان و فرمایشات آنها میسر است.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام ربانی شب گذشته در محفل شکرانه برای سلامتی مقام معظم رهبری که در مسجد فاطمیه(س) محلات برگزار شد گفت: این محفل کوچکترین کاری بود که میتوانستیم برای قدر دانی از نعمت رهبری و ولایت فقیه اجام دهیم و دعا در حق رهبران الهی از وظایف اصلی امت هاست.

 

امام جمعه محلات با اشاره به آیات و روایات گفت: رهبران جامعه به دوسته تقسیم می‌شوند، رهبرانی که پیروان خود را به سمت خداوند و نور هدایت می‌کنند و رهبرانی که پیروان خود را بسمت غیر خدا و آتش جهنم هدایت می‌کنند.

 

وی در ادامه گفت: بر طبق همین آیات و روایات هر کسی در دنیا از هر رهبر و امامی تبعیت کند در آخرت نیز با امام و رهبر خود محشور خواهد شد.

 

امام جمعه محلات با اشاره به حدیثی از امام محمد باقر(ع) گفت: رهبر جامعه اسلامی باید سه ویژگی مهم و اساسی، تقوا و دوری از گناه، بردباری در مقابل خشم و نیکویی سرپرستی نسبت به پیروان خود را داشته باشد و همانند پدری دلسوز و مهربان برای مردم و پیروان خود باشد.

 

وی با اشاره به مقام معظم رهبری و نقش تاثیر گذار ایشان پس از رحلت امام خمینی(ره) در هدایت جامعه و خنثی سازی توطئه‌های مستکبران گفت: اگر جامعه ای رهبری داشته باشد که جامعه خود را بر اساس قرآن، عدالت و تمسک به دین حق هدایت کند، این رهبر و رهبری از نعمت های الهی ست که شکر آن لازم و ضروریست.

 

حجت الاسلام ربانی در پایان با اشاره به سخن امام راحل در خصوص حفظ نظام جمهوری اسلامی گفت: نعمت جمهوری اسلامی و حکومت اسلامی که رهبران آن از فقها و علمای دینی هستند از اوجب واجبات است.

 

در ÷ایان این محفل حدیث شریف کساء توسط مداح اهل بیت کربلایی حسین رجبی قرائت شد.

 

صبح محلات: محفل شکرانه برای سلامتی مقام معظم رهبری

 

صبح محلات: محفل شکرانه برای سلامتی مقام معظم رهبری

 

صبح محلات: محفل شکرانه برای سلامتی مقام معظم رهبری

 

صبح محلات: محفل شکرانه برای سلامتی مقام معظم رهبری

 

صبح محلات: محفل شکرانه برای سلامتی مقام معظم رهبری

 

 
تگها: صبح محلات, محلات, شرستان محلات, امام جمعه محلات, نعمت ولایت, سلامتی رهبری, دعا برای سلامتی رهبر

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *